Шановні інвестори,

Останнім часом всім помітно, як брудно поширюється цілеспрямована дискредитуюча атака на Об’єднаний Актив та на його лідерів. Дана атака базується на стратегії регулярних фейкових повідомлень, що містять необґрунтовану, не підтверджену жодними доказами інформацію і основується на припущеннях чи деструктивних вигадках і намірах.

Друзі, з травня 2020 року ми з вами пройшли досить важкий, на початку здавалося, можливо, і безперспективний шлях, задля відновлення будівельних робіт на 39 багатоповерхівках (якщо бути точними, то на 11 будинках в ЖК «Патріотика», 23 будинках в ЖК «Еврика» та 5 будинках в ЖК «Патріотика на озерах»).

Всі ми знаємо, що мета, навколо якої ми об’єдналися, була і залишається єдиною, добудова наших трьох ЖК. Хоча при цьому деякими експертами будівельної галузі та професійними аналітиками, пересічними громадянами вона вважалась недосяжною, адже в історії України ще не було подібних кейсів, з яких можна би було черпати необхідні знання і успішний досвід. Тільки уявіть собі, що означає «підняти» будівництво 39 будинків за браком 3.6 млрд. грн.

Але, всупереч обставинам, які, будемо відвертими, не завжди сприяли і сприяють нам у досягненні нашої мети, ми разом змогли об’єднатися у досить результативний та чітко виражений протест, рух непокори з обставинами, в яких опинились 11 000 сімей інвесторів банку «Аркада».

Саме ми з вами рік тому створили Громадську організацію «Об’єднання інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», тим самим юридично оформивши наш рух та легітимізувавши його статус. До складу ГО увійшли майже 3000 інвесторів та надали право представляти їх інтереси членам Правління (за склад якого проводилось, до речі, окреме голосування).

Саме завдяки щоденним важким зусиллям Об’єднаного Активу (на сьогодні це 43 інвестора, що віддають свій час і сили задля вирішення нашого спільного питання), вашої масової підтримки та участі нам разом вдалося:

 • організувати більше сотні мітингів за цей рік;
 • встановити та утримувати Наметові містечка під банком «Аркада» та 9 місяців біля Київської міської державної адміністрації;
 • неодноразово перекривати центральні вулиці столиці на весь день;
 • регулярно з’являтися на провідних телеканалах та в ЗМІ, не дозволяючи владі закрити очі на нашу ситуацію і критичну необхідність її вирішувати;
 • досягти створення Міжвідомчої робочої групи при Кабінеті Міністрів України задля вирішення нашої ситуації;
 • зберегти усе майно на будівельних майданчиках до підписання Меморандуму
 • підписати 12-сторонній Меморандум за участі МВС, Мінрегіону, СБУ, ФГВФО, КМДА та інших сторін щодо добудови наших об’єктів;
 • змінити Управителя Фондів фінансування будівництва у рекордні строки;
 • долучитися до створення нового дієвого колегіального органу – Громадської спілки «Дирекція з добудови» (до складу якої залучено представників компанії-девелопера Stolitsa Group, представника нового Управителя ФФБ «ФК «Гарант Капітал», представника КМДА, представників інвесторів та представника підрядної компанії «Фундамент»;
 • спільно з компанією SG нам вдалося переоформити корпоративні права усіх компаній-забудовників на «Дирекцію з добудови» (що дозволило не втратити проектну технічну документацію і не витрачати у майбутньому на це ще довгий час і кошти на складну юридичну процедуру зміни забудовників) та долучитися у процес вирішення всіх поточних питань;
 • завдяки пропозиціям коригувань нам вдалося за тиждень покращити графік добудови ЖК «Еврика» (23 будинки) на два роки і ми на цьому не зупиняємось;
 • багато чого іншого, що було критично необхідним для руху вперед, але здається непомітним для пересічного інвестора.

Ми з Вами разом гучно заявили, що не готові стати НЕДОБУДОВАМИ і не погодились на рішення бути добудованими за значні кошти доплат, які запропонували нам при варіанті іншого забудовника.

Нам було досить складно, ми всі вже втомились боротися за таких складних обставин, коли повністю спустошені Фонди фінансування будівництва, коли критично необхідна інформація здобувалась по крихіткам і не завжди вчасно, коли впливу з вулиці не достатньо для того, щоб влада вирішила наше питання за день чи місяць, захотіла і знайшла можливості покрити дефіцит коштів 3.6 млрд. грн. з першої нашої спроби.

З самого початку своєї боротьби ми знали, за рахунок чого можуть бути добудованими 39 будинків. З самого початку, вимагаючи добудови без доплат за рахунок житлової забудови на територіі 176 га Осокорків Центральних, ми з вами зацементувати стратегію вирішення нашої ситуації. Більшість вважали нас фантазерами, не вірили в реальність цього шляху і ми вимушені були слухати постійну критику з цього приводу, проте це бачення виявилось виграшним і на сьогодні це визнано усіма основним джерелом фінансування добудови наших ЖК, під чим стоїть підпис 12 сторін-підписантів Меморандуму, серед яких представники вищих посадових осіб держави.

Але все це ми пройшли, бо були разом, єдиними у своєму прагненні і сьогодні маємо вже не тумані перспективи, а досить офіційно закріплені в Меморандумі наміри і обов’язки, що врешті обов’язково дозволять нам з вами отримати ключі від омріяного житла та не увійти назавжди в історію в статусі недобудов.

І здобули це саме ми разом. Без цього складного шляху і того, що ще перед нами повстане, ми не досягли би і не досягнемо тих очікуваних результатів.

Саме волонтери зі складу Об’єднаного Активу започаткували цей протестний рух і щоденно жертвуючи власним часом, продовжують рухатися до нашої спільної мети, добудови наших трьох ЖК.

Ці люди не отримували / не отримують і не будуть отримувати ні від кого заробітну плату (як дехто поширює неправдиву інформацію) за свою самовіддану загальній меті справу. Це люди, які і в наметах, і на мітингах своєю працею довели, що можна досягти навіть того, що здавалося майже недосяжним та туманним ще рік тому. Це люди, які ніколи не сходили зі шляху і впевнені у тому, що лишень у об’єднанні наша сила і майбутній успіх!

Це люди, на чиєму боці правда, а отже незабаром обов’язково буде перемога!

Окремо хочемо зазначити щодо маніпулятивних голосувань чи закликів щодо збору підписів з приводу недовіри інвесторів ЖК «Еврика» Щербакову В.О., що намагаються тиражувати серед інвесторів.

Жодних офіційних та централізованих голосувань в закритих чатах будинків ЖК «Еврика» чи ЖК «Патріотика» про довіру / недовіру Віталію Щербакову не проводилось.

Окремо слід наголосити, що інвестори ЖК Еврика не мають права на висловлення довіри / недовіри легітимно обраному представнику ЖК «Патріотика».

Нагадаємо, представником Дирекції від ЖК «Еврика» є Людмила Шевченко. ЖК «Еврика» має право проводити голосування та збір підписів лише про довіру / недовіру Людмилі Шевченко.

Право представляти інтереси інвесторів Віталію Щербакову надали усі учасники ГО «Об’єднання інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» своїми заявами про вступ до ГО та ухваленням статуту ГО, яке, нагадаємо, було прозоро здійснено шляхом голосування в групі Інфо.

Право бути представником інвесторів ЖК «Патріотика» було надано Віталію Щербакову голосуванням, що проводилось в закритих групах будинків ЖК «Патріотика», що також підтверджується викладеними в групі Інфо результатами голосування.

В ЖК «Патріотика» переважна більшість інвесторів, як і раніше, довіряє обраному легітимно представнику інвесторів від свого ЖК.

Всі фейкові повідомлення щодо самопроголошення учасників Об’єднаного Активу чи самопризначеного голови ГО «Об’єднання інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» легко спростовуються щотижневими звітами в групі Інфо від Об’єднаного Активу та є доказами безпідставних звинувачень з метою послабити Об’єднаний Актив чи призвести до розколу двох ЖК.

Будь-які спроби дискредитувати Віталія Щербакова фейковими постами, непідтвердженими та перекрученими фактами (особливо щодо нібито змінених інвестицій чи-то набутих нових), маніпулятивними меседжами в чатах інвесторів банку Аркади, погрози та безпідставні звинувачення фіксуються та накопичуються для можливого подання найближчим часом заяви до правоохоронних органів щодо вчинення погроз, а також позовів до суду про захист честі, гідності та ділової репутації за фактами вчиненого наклепу, незаконного поширення завідомо недостовірної інформаціі, приниження честі і гідності, умисного введення в оману інвесторів задля досягнення окремими особами помсти за особисті невдачі.

Закликаємо ініціаторів таких дій зупинитись і направити зусилля на досягнення основної мети – відновлення будівництва на усіх об’єктах в ЖК «Еврика» та ЖК «Патріотика».

Віталій Щербаков є інвестором, який впродовж року щоденно витрачає на волонтерських засадах свій ресурс та свої професійні знання в юридичній галузі (не отримуючи та не вимагаючи винагороди будь-якої форми ні в «Аркаді», ні в ГО «Об’єднання інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», ні в компанії Stolitsa Group, ні в ГС «Дирекція з добудови», ні в ОП/МВС/КМДА/НБУ або в інших організаціях) та щиро прагне довести наш протест до кінцевої мети, добудови наших трьох ЖК.

Наразі ми з Вами знаходимось на вирішальному етапі нашої боротьби за житло – підписання Графіків будівництва, які необхідні для встановлення розподілу фінансування добудови наших ЖК та можливості початку їх будівництва.

Помилка на даному етапі може бути непоправною та може коштувати доль і якості життя 11 000 сімей.

Вдруге нам навряд чи вдасться подолати нові виклики так само ефективно.

Не дозволяйте емоціям керувати вашими рішеннями, не шукайте винних серед своїх, не думайте, що, якщо кричати голосніше, то влада неодмінно почує і виконає всі «рожеві мрії», об’єктивно оцінюйте деструктивну інформацію, яка поширюється в інвесторській спільноті та зважайте на реальні можливості (озираючись на отриманий спільний досвід) і об’єктивні підтверджені факти, приймаючи рішення щодо подальшої підтримки Об’єднаного Активу, щодо підпису заяв з незрозумілою метою і ризикованими наслідками, а також щодо вашої ролі і участі в протесті.

Ми не здаємось, ми не шукаємо винних поміж собою, ми йдемо далі і використовуємо всі доступні раціональні можливості для досягнення своєї єдиної і спільної мети.

Не дозволяйте занапастити наш протестний рух!

В Об’єднанні наша сила!

P.S.:
Не словами, а діями
Не фейками, а доказами
Не примарами, а досягненнями
За нами правда і буде перемога!

1 thought on “Щодо фейків і маніпуляцій, які активно поширюються в спільності інвесторів певними особами

 1. Людмила Шевченко в доле с рейдерами -экологи на осокорках. Цель перечеркнуть все достижения и пуститься в долгие судебные тяжбы и нерешить вопрос о достройке.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *