Прем’єр-міністру України Шмигалю Денису Анатолійовичу 01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2
Від 11 000 інвесторів житлового будівництва АТ АКБ “Аркада” (ЖК «Патріотика», ЖК «Еврика», ЖК «Патріотика на озерах») Веб-сайт: https://investors.in.ua E-mail: [email protected]
Представник ініціативної групи: Мунічевська Світлана Михайлівна 03118, м. Київ, вул. Козацька, 32, кв. 94 Тел. +38 (097) 318-44-99

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановний Денисе Анатолійовичу!

Майже 2 роки банком АТ АКБ «Аркада», Забудовниками ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада-Будівництво» повністю зупинено фінансування та будівництво 39 житлових 25-ти поверхових будинків (в різній стадії готовності, від 1% до 99%), 5 дитячих садочків, 5 шкіл, 3 наземних паркінгів, 1 пожежного депо, а також інших об’єктів соціальної та інженерної інфраструктури в ЖК «Патріотика», ЖК «Еврика» та ЖК «Патріотика на озерах», що знаходяться в Дарницькому та Голосіївському районах міста Києва (приблизно 13 000 квартир, понад 30 000 громадян України, більшість яких є мешканцями Києва).

Причинами відсутності будівництва, на наше переконання, є:

  • конфлікт між АТ АКБ «Аркада» та київською міською владою за право забудови земельної ділянки загальною площею 176 га у ж/м Осокорки-Центральні (1,2,3,4,5,6 мікрорайони) у Дарницькому районі м. Києва (ЖК «Патріотика на озерах»), які ще в 2005 році були законно передані Київською міською радою в оренду АТ АКБ «Аркада»;
  • відсутність коштів на рахунках Фондів Фінансування Будівництва в АТ АКБ «Аркада» через штучно створене представниками банку спустошення (приблизно в сумі 1,5 млрд. грн.), що було реалізовано встановленням ненормованих законодавством надвисоких комісійних за перерахунок коштів з рахунків Фондів фінансування будівництва («Еврика», «Патріотика», «Патріотика на озерах») на рахунки Забудовників ТОВ «Будеволюція» або ТОВ «Аркада-Будівництво» (що в середньому склало 30% всіх сплачених коштів інвесторів в Фонди фінансування будівництва, порогові значення в різний період часу становили від 5 до 70%). В подальшому ці кошти надвисокими заробітними платами керівного персоналу банку, придбанням цінних паперів та корпоративних прав були виведені з рахунків АТ АКБ «Аркада»;
  • фактична відсутність законодавчо покладеного на Національний Банк України контролю за діяльністю Управителів Фондами фінансування будівництва, котрі є складовою частиною банківської установи. Відповідно до позиції представника Національного банку України Дегтярьової Н.М. на нараді 05 червня 2020 року в стінах Київської міської державної адміністрації, законодавством України не визначений механізм такого контролю;
  • подальше необґрунтоване та неспівмірне застосування обмежень діяльності АТ АКБ «Аркада», впроваджених Національним банком України задля захисту майбутніх інвесторів (заборона залучення депозитів фізичних осіб, заборона залучення коштів в Фонди фінансування будівництва), що призвело до зупинки надходження коштів в АТ АКБ «Аркада» та фактично повністю заблокувало діяльність банку. При цьому, Національний банк України повністю проігнорував одну з основних функцій регулятора, а саме захист інтересів вже існуючих 11000 довірителів АТ АКБ «Аркада»;
  • неналежний контроль Кабінету Міністрів України за виконанням забудовником Розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2013 року No1063-р «Про погодження укладення договору доручення».
  • повне ігнорування київською міською владою свого обов’язку здійснення державного контролю за дотриманням договірних зобов’язань забудовниками, діяльність яких пов’язана із залученням коштів фізичних осіб у будівництво багатоквартирних житлових будинків (п.п. 7 п. «б» ч. 1 ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування») з одночасним постійним перешкоджанням АТ АКБ «Аркада» ведення господарської та будівельної діяльності;

Так, внаслідок особистої зацікавленості певної групи забудовників міста Києва та представників київської міської влади щодо заволодіння земельною ділянкою на столичних Осокорках-Центральних в Дарницькому районі міста Києва, постійно відбуваються медійні («чорний піар») атаки на АТ АКБ «Аркада» та намагання рейдерського захоплення вказаної земельної ділянки, створення за допомогою псевдоактивістів перешкод для будівництва на ній ЖК «Патріотика на озерах».

Слід зазначити, що більшість судових рішень за позовами АТ АКБ “Аркада” до Київської міської ради, Київської міської державної адміністрації та інших органів влади, які розглядаються роками (більше 10 судових справ), приймаються на користь АТБ “Аркада”, а державний та місцевий бюджет втрачають мільйони гривень у вигляді судових зборів (тільки по одній з судових справ Київською міською радою було сплачено судових зборів на суму близько 3 млн. грн).

Також, варто зауважити, що 25.06.2020 року Головним управлінням Національної поліції в місті Києві за погодженням з Прокуратурою міста Києва відповідно до ухвали Голосіївського районного суду міста Києва від 23.06.2020 року у справі No752/11819/20 проведено масштабні обшуки в АТ АКБ «Аркада».

Також, декількома ухвалами Голосіївського районного суду міста Києва від 23.06.2020 року у справі No752/11819/20 було накладено арешт на все майно АТ АКБ «Аркада», що повністю заблокувало роботу банку.

Усі ці обставини вже близько 2 років вкрай негативно позначаються на житті інвесторів та членів їх сімей, які змушені чекати роками свого законного житла, орендувати нерухомість, внаслідок чого нести величезні матеріальні збитки.

Через довготривалу невирішеність цієї ситуації, законні інвестори в економіку країни змушені відстоювати своє законне право на житло масовими мирними акціями із залученням ЗМІ, перекривати проїжджі частини вулиць міста, організовувати мітинги, пікети, робити «акції самозаселення», безстроково розгортати наметові містечка під стінами АТ АКБ «Аркада» (починаючи з 29.05.2020 року), Київської міської державної адміністрації (починаючи з 17.06.2020 року) та інших державних органів. Наразі ми не бачимо іншої можливості для привернення уваги до нашої ситуації, ніж встановлення третього наметового містечка біля Офісу Президента України.

Ситуація, що склалася з інвесторами житлового будівництва АТ АКБ «Аркада» потребує невідкладного та обов’язкового втручання і реагування з боку Президента України. 11 000 інвесторів потребують політико-правового рішення щодо сприяння відновленню будівництва ЖК «Патріотика», ЖК «Патріотика на озерах» та ЖК «Еврика».

Наголошуємо, що наші будівництва є повністю законними, наша проблема є штучно створеною та для її вирішення не потрібно дофінансування з державного бюджету, а необхідно лише шляхом переговорів на рівні міжвідомчої комісії при Кабінеті Міністрів України досягнення компромісу між усіма сторонами конфлікту.

19.06.2020 року відбулася зустріч представників інвесторів житлового будівництва АТ АКБ «Аркада» з першим заступником Голови НБУ Рожковою К.В., на якій Катерина Вікторівна висловила готовність Національного банку України сприяти якнайшвидшому врегулюванню критичної ситуації та запропонувати шлях виходу з неї на засіданнях міжвідомчої комісії при Кабінеті Міністрів України з питань вирішення критичної ситуації, що склалася з зупинкою будівництв, управителем фондів фінансування яких є АТ АКБ «Аркада».

Так, народним депутатом України Шуляк О.О. та за підписом ще біля 40 народних депутатів України 30.06.2020 року до Кабінету Міністрів України було направлено депутатське звернення (вх. No27244/0/1-20 від 30.06.2020 року) з проханням створити міжвідомчу комісію при КМУ для вирішення питань, пов’язаних з зупинкою будівництва об’єктів АТ АКБ «Аркада».

Враховуючи все вищевикладене, просимо негайно створити та скликати міжвідомчу комісію при Кабінеті Міністрів України з питань вирішення критичної ситуації, що склалася з зупинкою будівництв, управителем фондів фінансування яких є АТ АКБ «Аркада».