Голові Національного Банку України

Шевченку Кирилу Євгеновичу

01601, м. Київ, вул. Інститутська, 9

Директору-розпоряднику Фонду гарантування вкладів фізичних осіб

Рекрут Світлані Валеріївні

04053, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 17

Уповноваженій особі Фонду гарантування вкладів фізичних осіб з тимчасовим делегуванням

усіх повноважень тимчасового адміністратора АТ АКБ «Аркада»

Штогріній Ірині Вікторівні

01001, м. Київ, вул. Ольгинська, 3

Київському міському голові,

 Голові Київської міської державної адміністрації

Кличку Віталію Володимировичу

01044, м. Київ, вул. Хрещатик, 36

Міністру внутрішніх справ України

Авакову Арсену Борисовичу

01601, м. Київ, вул. Академіка Богомольця, 10

Від інвесторів житлового будівництва АТ АКБ «Аркада» житлових комплексів «Патріотика», «Еврика», «Патріотика на озерах»

ЗВЕРНЕННЯ

Шановні Кириле Євгеновичу, Світлано Валеріївно, Ірино Вікторівно, Віталію Володимировичу, Арсене Борисовичу, ми, постраждалі довірителі, котрі інвестували в Фонди фінансування будівництва, Управителем яких є АТ АКБ «Аркада», більше 13 мільярдів гривень в житлову нерухомість, економіку нашої країни та розбудову інфраструктури міста Києва і вже 2 роки не можемо отримати своє житло.

Висловлюємо Вас свою повагу та вдячність за те, що 26 серпня 2020 року Ви особисто і публічно долучились до врегулювання ситуації із зупинкою будівництва житлових комплексів «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

26 серпня 2020 року на підставі рішення Правління Національного банку України від 25.08.2020 №541-рш/БТ  про віднесення АТ АКБ «Аркада» до категорії неплатоспроможних Фондом гарантування вкладів запроваджено тимчасову адміністрацію і розпочато процедуру виведення АТ АКБ «Аркада» з ринку. Уповноваженою особою Фонду на здійснення тимчасової адміністрації призначено начальника відділу запровадження тимчасової адміністрації управління раннього реагування департаменту дистанційного та інспекційного моніторингу діяльності банків Штогріну Ірину Вікторівну. З дня введення тимчасової адміністрації Фонд набув усі повноваження органів управління та органів контролю банку і розпочав здійснювати заходи для забезпечення збереження активів банку, запобігання втрати майна, захисту інтересів вкладників і кредиторів банку.

26 серпня 2020 року під час брифінгу у Національному банку України голова Київської міської держадміністрації Віталій Кличко повідомив, що надав доручен-ня Комунальному підприємству «Київміськбуд» провести аудит трьох недобудова-них Житлових Комплексів «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», Забудовниками яких були ТОВ «Будеволюція» та ТОВ «Аркада-Будівництво», Управителем Фондів фінансування будівництва яких був АТ АКБ «Аркада». За словами Віталія Володимировича Кличка, «Після цього аудиту ми зможемо дати чітку відповідь стосовно термінів завершення робіт. На його проведення нам знадобиться кілька місяців. Я вже дав таке доручення і сподіваюся, що у найближчі кілька місяців ми зможемо отримати більш детальну інформацію щодо цього».

Також під час брифінгу Віталій Володимирович повідомив, що за результатами аудиту, інвесторам буде запропонований можливий алгоритм завершення будівництва цих житлових комплексів.

Згідно з озвученою Міністром внутрішніх справ Арсеном Борисовичем Аваковим під час брифінгу інформацією, робоча група, що займається питанням недобудов банку «Аркада» не допустить, щоб подальші витрати лягли на плечі інвесторів, а саме «Філософія, яку ми закладаємо у врегулювання цього питання, заключається у тому, щоб укладені інвесторами контракти були виконані у відповідності до тих умов, на яких вони були укладені».

04.09.2020 за клопотанням прокуратури міста Києва суд застосував до президента АТ АКБ «Аркада» Паливоди К.В. запобіжний захід у вигляді утримання під вартою строком на 60 (шістдесят) днів з альтернативою внесення застави в розмірі 21 млн. грн.

В результаті вищезазначених рішень, на сьогоднішній день колишнє керівництво АТ АКБ «Аркада» повністю відсторонено від управління банком, фондами фінансування будівництва, а також компаніями забудовниками, а саме ТОВ «Будеволюція» та ТОВ «Аркада-Будівництво», котрі були підконтрольні Паливоді Костянтину Віталійовичу.

Через повну відсутність управління фондами фінансування будівництва та забудовниками склалися вкрай загрозливі обставини на будівельних майданчиках.

На сьогоднішній день будівельні майданчики в житлових комплексах «Еврика» (на проспекті Академіка Глушкова, 6 в Голосіївському районі м. Києва), «Патріотика» та «Патріотика на озерах» (між вулицею Колекторною та вулицею Гмирі в Дарницькому районі м. Києва) є об’єкти незавершеного будівництва з великою кількістю складування матеріальних цінностей, які були придбані для будівельних робіт за кошти інвесторів. Наразі ці матеріальні цінності розташовані на великій території і на відкритій місцевості, часто з погано огородженим периметром.

Також нам стало відомо, що через наявність великої заборгованості з боку забудовників перед підрядними організаціями, об’єкти будівництва ЖК “Еврика” та ЖК “Патріотика” поступово залишають охоронні організації. Таким чином, в найближчий тиждень будівельні майданчики ризикують повністю залишитися без охорони.

Нами помічено, що на території будівельних майданчиків перебувають невідомі особи, які не є співробітниками чи уповноваженими особами АТ АКБ «Аркада» чи забудовників, і які не відповідають за схоронність майна чи безпеку перебування особи на будівельному майданчику.

Також, на сьогоднішній день відомо про неодноразові випадки проникнення на територію, вказаних будівельних майданчиків, невстановлених осіб  та великовантажних автомобілів.  Про дані факти повідомлено органи Національної поліції України.

Фактично, величезні будівельні майданчики покинуті без належної охорони, забезпечення безпеки перебування на майданчику та схоронності матеріальних цінностей.

Згідно з чинним законодавством України, нагляд та регулювання діяльності управителів фондів фінансування будівництва здійснюють Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, та Національний банк України у межах своїх повноважень.

Метою нагляду та регулювання діяльності управителя фонду фінансування будівництва є контроль за дотриманням управителем фонду фінансування будів-ництва вимог Закону про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю 978/ IV та інших актів законодавст-ва, а також дотримання управителем фонду фінансування будівництва прийнятих на себе за договорами про участь у фонду фінансування будівництва зобов’язань.

Нагляд за діяльністю забудовників здійснюють місцеві державні адміністрації та виконавчі органи сільських, селищних, міських рад у межах повноважень, визначених законом.

Ми вкрай занепокоєні обставинами, що відбуваються, та враховуючи вищевикладене

ПРОСИМО:

1) Невідкладно провести огляд / інвентаризацію недобудованих житлових будинків ЖК «Еврика», ЖК «Патріотика» та ЖК “Патріотика на озерах”, за результатами якого шляхом опечатування (опломбування) обмежити доступ сторонніх осіб до їх приміщень.

2) Забезпечити цілодобову охорону вищезазначених будівельних майданчиків з метою захисту та збереження майна до часу визначення нового забудовника та Управителя фонду фінансування будівництва.

11 вересня 2020 року