Інформаційна довідка щодо зупинки будівництва об’єктів АТ АКБ «АРКАДА» (ЖК «Патріотика», ЖК «Еврика», ЖК «Патріотика на озерах»)

З початку 2019 року АТ АКБ «Аркада» було повністю зупинено будівництво вже повністю проінвестованих40 будинків, 5 дошкільних навчальних закладів, 5 шкіл, 3 наземних паркінгів, 1 пожежного депо та інших об’єктів соціальної інфраструктури в межах всіх своїх житлових комплексах – «Патріотика» (Дарницький район, площею близько 26 Га), «Еврика» (Голосіївський район, площею близько 27 Га), «Патріотика на озерах» (Дарницький район, площею близько 176 Га).

Всього було зупинено будівництво близько 12500 квартир (вже повністю проінвестованих).

Залучення коштів інвесторів в будівництво вказаних ЖК здійснювалось через Фонд фінансування будівництва виду А та відповідно до Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю».

Забудовниками вказаних ЖК виступають:

  • ТОВ «Будеволюція» – ЖК «Патріотика», ЖК «Патріотика на озерах»;
  • ТОВ «Аркада-Будівництво» – ЖК «Еврика».

Так, в 2018 році АТ АКБ «Аркада» почало залучення коштів інвесторів в будівництво ЖК «Патріотика на озерах». Станом на час залучення інвестицій в перші 5 будинків даного ЖК у забудовника були наявні всі дозвільні документи для його будівництва, зокрема:

  1. Договори оренди земельних ділянок №63-6-00282, №63-6-00286, №63-6-00285, №63-6-00284, №63-6-00283 від 08.09.2005 року;
  2. Дозвіл Державної архітектурно-будівельної інспекції України на виконання будівельних робіт №ІУ 113181171313 від 27.04.2018 року;
  3. Детальний план території району Осокорки, затверджений рішенням Київської міської ради від 27.11.2009 року №695/2764;
  4. Контрольні картки №170201141-Др та №17020154-Др на тимчасове порушення благоустрою.

Приблизно через півроку після продажу перших 5 будинків ЖК «Патріотика на озерах» та початку будівництва вказаного ЖК, на будівництві з’явилися псевдоактивісти новоствореної так званої ГО «Екопарк Осокорки». В подальшому, за координації депутата Київської міської ради Мірошниченка І.М. та за допомогою бійців «Національного Корпусу» дані псевдоактивісти силовим методом заблокували будівництво/спалили будівельну техніку/зруйнували паркан будівельного майданчика/нанесли тяжкі тілесні ушкодження будівельникам та охоронцям будмайданчика.

Паралельно з цим, псевдоактивістами так званої ГО «Екопарк Осокорки» було подано 4 позови до забудовника задля блокування будівництва в юридичній площині (зокрема, про скасування Детального плану території, про скасування дозволу на будівництво). Станом на сьогодні в провадженні судів перебуває 3 судових спори ГО «Екопарк Осокорки» з банком.

Окрім того, 31.01.2019 року Київською міською радою за поданням київського міського голови Кличка В.В. без дотримання необхідних процедур та за відсутності будь-яких законних причин було ухвалене рішення про розірвання договорів оренди земельних ділянок для будівництва ЖК «Патріотика на озерах», які діяли з 2005 року.

Також, Департамент міського благоустрою Київської міської державної адміністрації скасував контрольні картки на тимчасове порушення благоустрою

25.03.2019 року за розпорядженням Київської міської державної адміністрації було зруйновано новий міст через міський колектор, який слугував переправою від ЖК «Патріотика» до ЖК «Патріотика на озерах» вартістю 64 млн грн. (який було збудовано за кошти інвесторів ФФБ).

Крім того, київська міська влада всіма доступними способами останні 2 роки блокувала введення готових будинків в експлуатацію, не приймала до комунальної власності побудовані об’єкти соціальної інфраструктури, не виконувала свій обов’язок щодо сплати коштів за побудовані об’єкти соціальної інфраструктури та всіма доступними способами вчиняла інформаційний і владний тиск на АТ АКБ «Аркада». 

Станом на сьогодні, між АТ АКБ «Аркада» та Київською міською радою/КМДА і провадженнях судів перебуває 8 судових справ. Київська міська влада умисно затягує розгляд даних справ та не виконує рішення судів, які набрали законної сили (довідка по судовим справам додається).

Також, на початку 2019 року Національний Банк України своїми рішеннями призначив АТ АКБ «Аркада» статус спеціалізованого, ввів заборону на залучення нових депозитів та зобов’язав у короткі терміни повернути вкладникам залучені банком депозити, а також ввів заборону залучати кошти нових інвесторів в фонди фінансування будівництва (лист Національного Банку України №20-0006/22812 від 12.05.2020 року додається).

Заручниками даної ситуації виявилися 12500 інвесторів АТ АКБ «Аркада»!

Так, внаслідок вищезазначених дій АТ АКБ «Аркада» під керівництвом голови правління (а нині – Президента АТ АКБ «Аркада») Паливоди К.В. самочинно зупинила будівництво своїх житлових комплексів ЖК «Патріотика» та ЖК «Еврика», в яких сумарно залишається недобудовано 35 повністю проінвестованих житлових будинки та будинки в яких мали бути введені в експлуатацію ще в 2018-2019 роках.

Звісно, внаслідок вищезазначених рейдерських дій псевдоактивістів було також повністю заблоковано і будівництво 5 вже проінвестованих будинків в ЖК «Патріотика на озерах».

При цьому, керуючись прогалинами в законодавстві та посилаючись на договір приєднання типової форми, затвердженої Кабінетом міністрів України, який укладався з інвесторами, АТ АКБ «Аркада» постійно переносить термін введення в експлуатацію будинків, трактуючи словосполучення «запланована дата введення в експлуатацію» як орієнтовну та необов’язкову для управителя/забудовника дату. Таким чином, АТ АКБ «Аркада» трактує укладені з інвесторами договори про участь в ФФБ як безстрокові.

Паралельно з цим, користуючись прогалинами в законодавстві, АТ АКБ «Аркада» штучно вивела з Фондів фінансування будівництва вказаних ЖК всі кошти шляхом встановлення надвисоких комісійних відсотків за перерахування коштів забудовникам вказаних ЖК. І таким чином, станом на сьогоднішній день Фонди фінансування будівництва виявилися порожніми, а забудовниками жодних будівельних робіт за останні 1.5 роки не проводилося.

Елемент таких дій посадових осіб АТ АКБ «Аркада» вже був предметом розгляду в кримінальному провадженні №42019000000000775 від 05.04.2019 року, однак дане кримінальне провадження було необґрунтовано та передчасно закрито постановою слідчого.

За останній рік інвесторами було подано тисячі заяв та звернень в різні державні органи та органи місцевого самоврядування щодо катастрофічної ситуації, що склалася з будівництвом ЖК «Патріотика», ЖК «Еврика» та ЖК «Патріотика на озерах», однак станом на сьогодні наша проблема ігнорується.

В травні 2020 року ми повторно звернулися до Офісу генерального прокурора України з заявою про вчинення злочину на підставі вищевикладених обставин.

Також, 29.05.2020 року нами заплановано проведення масових мирних заходів за участі не менше 2000 інвесторів АТ АКБ «Аркада».

Коментар самої АТ АКБ «Аркада» щодо причин повної зупинки будівництва можна переглянути за посиланням – https://arkada.ua/ua/top/press/news/43173/43515/