Голові Правління АТ АКБ «АРКАДА»   Ковальчук Тетяні Миколаївні вул. Ольгинська, 3, м. Київ,  01001
  від  Довірителів Фонду фінансування будівництва виду А «ЕВРИКА» за програмою ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО»    

КОЛЕКТИВНЕ ЗВЕРНЕННЯ

Шановна Тетяно Миколаївно!

Ми, довірителі Фонду фінансування будівництва виду А «ЕВРИКА»  за програмою ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» звертаємось до Вас з даним запитом у зв’язку з наступним.

Як відомо, уже протягом тривалого часу Забудовник ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» не виконує належним чином свої зобов’язання по спорудженню проінвестованих нами житлових будинків, а з 2019 року взагалі припинив усі роботи по спорудженню житлових будинків по проспекту Академіка Глушкова, 6 у Голосіївському районі міста Києва у зв’язку з припиненням фінансування будівництва Управителем – АТ АКБ «АРКАДА».

Так, в 2019 році слідчими центрального апарату Державного бюро розслідувань здійснювалось досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42019000000000775 внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.04.2019 р. за фактами вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 209, ч. 1 ст. 28, ч. 5 ст. 191 КК України.

Постановою від 26.07.2019 року вказане кримінальне провадження було закрито.

Проте, як нам стало відомо з відповіді від 26.06.2020 року Прокурора другого відділу процесуального керівництва Другого управління організації і процесуального керівництва у кримінальних провадженнях органів Державного бюро розслідувань Департаменту організації і процесуального керівництва досудовим розслідуванням органів Державного бюро розслідувань та нагляду за його оперативними підрозділами С. Дремлюги, у зв’язку неповнотою досудового розслідування, постановою заступника Генерального прокурора рішення про закриття кримінального провадження № 42019000000000775 скасовано.

Так, в ході досудового розслідування установлено, що службовими особами АТ АКБ «Аркада» під керівництвом власника Банку Паливоди Костянтина Віталійовича всупереч нормам Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» та Правилам ФФБ було здійснено переказ грошових коштів з рахунку ФФБ «ЕВРИКА» за програмою ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» на рахунок ФФБ «ПАТРІОТИКА» за програмою забудовника ТОВ «Будеволюція» на загальну суму понад 330 млн грн з метою їх подальшого привласнення.

При цьому, згідно з Правилами ФФБ та вимогами законодавства України, зазначені кошти мали бути спрямовані виключно на фінансування будівництва житла для довірителів ФФБ «ЕВРИКА» по проспекту Академіка Глушкова, 6 у Голосіївському районі міста Києва.

У зв’язку з вищезазначеним,

ВИМАГАЄМО:

  1. Надати письмові пояснення щодо неналежного управління АТ АКБ «АРКАДА» коштами Довірителів ФФБ «ЕВРИКА» у сумі понад 330 мільйонів грн, а саме –  всупереч нормам Закону України «Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю» та Правилам ФФБ: переказ грошових коштів з рахунку ФФБ «ЕВРИКА» на рахунок ФФБ «ПАТРІОТИКА», а не спрямування цих коштів на фінансування спорудження ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» житлових будинків по проспекту Академіка Глушкова, 6 у Голосіївському районі міста Києва.
  2. Надати інформацію про суму грошових коштів фізичних та юридичних осіб які було залучено АТ АКБ «АРКАДА» до ФФБ «ЕВРИКА» з 01.01.2015 р. по 30.06.2020 р. (з помісячною/річною розбивкою).
  3. Графіки фінансування будівництва по проспекту Академіка Глушкова, 6 у Голосіївському районі міста Києва, погоджені Управителем – АКБ «АРКАДА» та Забудовником – ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» з 01.01.2015 р. по 30.06.2020 р.
  4. Надати інформацію, яку суму грошових коштів було перераховано АТ АКБ «АРКАДА» на рахунок ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО» для фінансування будівництва по проспекту Академіка Глушкова, 6 у Голосіївському районі міста Києва з 01.01.2015 р. по 30.06.2020 р. (з помісячною/річною сегментацією).
  5. Надати інформацію щодо 96 000 непроданих кв м у ЖК «Еврика» – з сегментацією по кожному будинку.

Довірителі ФФБ «ЕВРИКА»

за програмою ТОВ «АРКАДА-БУДІВНИЦТВО»