Друзі,

З початку року серед інвесторів знову точаться гострі дискусії щодо ситуації навколо Меморандуму зі «Stolitsa Group» та необхідності проведення брифінгу.

Тому хотіли б наголосити, що ми всі розуміємо, що для проведення брифінгу потрібне чітке і тверде рішення забудовника прийняти на себе зобов’язання з добудови 39 будинків. Інакше, це буде лише фікція, яка нам зовсім не потрібна.

На сьогоднішній день «Stolitsa Group» та Владислава Молчанова декларує поки що лише впевнену та непохитну зацікавленість допомогти інвесторам вирішити ситуацію, в якій ми опинились.

Окрім того, як повідомив народний депутат Ісаєнко Д.В., були проведені перемовини з усіма ключовими забудовниками, які мають потенціал, але жоден не захотів взяти на себе такі зобов’язання. Лише «Stolitsa Group» проявила інтерес.

Для того, щоб інтерес змінився на статус готовності прийняти зобов’язання «Stolitsa Group» потрібен час на фінансовий аудит групи компаній «Аркада» (щоб підтвердити достовірність наданих фінансових показників) та технічний аудит кожного будинку (щоб підтвердити відповідність стану будинку, можливість відновлення будівельних робіт та необхідну суму коштів на завершення), який буде виконано відповідними Інститутами. До часу завершення цих етапів «Stolitsa Group»  навряд чи готова на публічному брифінгу зобов’язатися саме добудовувати всі об’єкти.

Тим не менш, ми вимагаємо гарантій і не готові чекати, тому наполягаємо на пришвидшенні всіх етапів і декларації всіх необхідних та можливих зараз гарантій інвесторам.

Наразі, знову активно вносимо пропозиції необхідних змін в останню версію Меморандуму та ініціюємо їх обговорення зі «Stolitsa Group» для досягнення необхідних нам гарантій.

Окрім того, для того, щоб, нарешті, повернути всі групи інвесторів до конструктивного діалогу, хотіли б поділитися особистою думкою представника ініціативної групи ЖК «Голосіївська долина» (Прим. Колишній ЖК Укрбуду “Паркова долина”, який нині добудовується компанією Строй Сіті).

«Всім привіт, мене звати Мар’ян, я учасник ініціативної групи одного з ЖК Укрбуд, а також маю опосередковане відношення до одного з будинків Патріотики. Вже якийсь час читаю чати Аркади і дуже багато речей мені знайомі, а ще більше речей мене дивує. Якщо раптом, вам буде цікава моя думка, то можу дати вам кілька порад з досвіду, при цьому, не претендую на 100% правоту).

1. Ви повинні довіряти вашому ОА. Це головне, інакше у вас нічого не вийде, повірте. По-перше ви самі їх обрали, по-друге ОА володіє набагато більшим обсягом інформації (не все можливо розказати і не все можна розказати) і набагато кращим баченням ситуації. Вам треба слухати ОА, а не критиканів у чатах. Як показує практика, люди, що критикують, в 90% не здатні ні на що, окрім критики в чаті, вони лише тут можуть писати, а до дій майже ніколи не доходять. ОА же інвестує дуже багато свого часу і зусиль, при цьому, безкоштовно. Чому всі про це забувають?

2. Стосовно Меморандуму – якщо комусь ще не зрозуміло, то вчергове скажу: Меморандуму – це заява і погодження про щось кількох сторін. Юридично цей документ майже нікчемний, це вам може сказати будь-який юрист чи навіть студент юридичного факультету. В даному випадку Меморандум фіксує ваші усні домовленості і в подальшому це можливість тиску на забудовника, в суд ви з ним не зможете піти. З іншого боку, договір з вами ніхто не буде підписувати, запам’ятайте це раз і назавжди, жоден нормальний забудовник на це не піде. Ви не можете виступати стороною договору і забудовник не піде на такий ризик.

3. З приводу того, що багато людей хочуть змусити «Stolitsa Group» підписувати те, чого вам хочеться, обов’язок перераховувати більше виручки і т.д.. Це все досить наївно, мені здається, вам слід було би радіти, що ви взагалі знайшли забудовника, тим більше такого надійного, який входить у топ-10 зараз і має хорошу репутацію. Повірте, забудовників, які захотіли би і здатні добудувати вас, вирішити всі проблеми, їх обмаль. А ще, якщо ви, раптом, забули, то час діє проти вас – ваші будинки руйнуються, матеріали крадуть. У такій ситуації думати, що ось ви зараз на когось надавите: на посольства, владу, КМДА – досить оптимістично. В крайньому випадку, вам скажуть, що вам дали хорошого забудовника, а ви відмовились. Ваше питання затягнеться на роки, будинки далі будуть руйнуватись. Окрім того, на мітинги приходить щораз менше людей (я сам був на кількох і бачив). А ті, хто найбільше кричить в чаті і качає права, на мітинги не ходять, я вам це гарантую. Скоро на мітинги буде приходити по 200 людей і тоді взагалі давити на когось буде дуже важко.

4. Окремі інвестори, які принципово хочуть діяти всупереч волі більшості можуть принести вам шкоду. В цій ситуації треба йти на поступки, бо можна залишитись взагалі ні з чим, як інвестори Войцехіського чи сотні інших малих недобудов. Так ось, задайте собі питання – що краще мати добудовану квартиру, але у іншому ЖК, чи не мати нічого?

5. Тим, хто боїться, що «Stolitsa Group» їх кине – ризики завжди є, але «Stolitsa Group» це наразі досить надійний забудовник, будинки якого розкупили на роки вперед, і за якими стоять черги. Це не хтось, хто вчора з’явився. Вони оцінили всі ризики і, звичайно, що в першу чергу вони заходять заради землі ПНО, думаю, це всі розуміють. Але, в той же час, вони вас можуть врятувати і вони дорожать своєю репутацією, якщо щось піде не так, вони ризикують своїм іміджем і своїми продажами.

ПС. Вибачте, якщо десь був різким. Але вам треба перестати літати в хмарах і варто бути реалістами.»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *