Сьогодні відбулась проміжна зустріч з представниками потенційного забудовника «Stolitsa Group». З боку забудовника були присутні: Владислава Борисівна Молчанова та керівник проекту Богдан Валентинович Кадацький.

На сьогоднішній день стан справ виглядає наступним чином:

1.💥Ситуація просуваються не легко. Виникає дуже багато питань, які доводиться вирішувати задля подальшого процесу. Однією з суттєвих проблем виявилась непрацездатність Домобудівельного комбінату №3 (далі – ДБК-3), який виготовляв збірні конструкції для панельних будинків. Наразі через наявність заборгованості поточного забудовника штат ДБК-3 повністю розформований, завод не працює. При цьому, усі панельні будинки, монтаж яких ще не завершено в ЖК «Патріотика» та «Еврика», будувалися саме на базі виробів ДБК-3. «Stolitsa Group» веде перемовини про можливі варіанти запуску заводу. Представники ДБК-3 протягом двох місяців мають сформувати своє бачення, як зможуть відновити виробництво та надати графік постачання панелей.

По будинкам, що споруджуються за монолітно-каркасною технологією, ситуація набагато краща з організаційної точки зору і залежить лише від рівня фінансування та якнайшвидшого отримання робочої документації.

2.💥Вчергове підкреслено, що дефіцит бюджету за даними від поточних забудовників складає 3.6 млрд.грн. Лише реалізація прибуткового проекту «Патріотика на озерах» має шанс витягнути добудову без доплат ЖК «Патріотика» та «Еврика», але процес не буде дуже легким і швидким.

3.💥Для того, щоб не чекати 10 років до завершення реалізації проекту «Патріотика на озерах» та отримання прибутку з нього, наголошено на баченні основних джерел фінансування будівництва:

🔥10% прямих надходжень від реалізації квартир в оновленому проекті «Патріотика на озерах». «Stolitsa Group» готова узгодити варіанти контролю надходжень.

🔥Як можливе джерело отримання швидких грошей для якнайшвидшого відновлення будівництва також розглядається інвестиція на придбання житла, що може бути отримана від новоствореної Кабінетом міністрів України «Української фінансової житлової компанії».

🔥Ущільнення забудови ЖК «Патріотика» та ЖК «Еврика», про що детальніше буде описано нижче.

4.💥КМДА надіслало до «Stolitsa Group» драфт меморандуму між містом та забудовником. Місто бачить цей меморандум двостороннім. «Stolitsa Group» опрацювала меморандум та дала свої коригування (в основному щодо зміни запропонованого КМДА формулювання відносно своєї участі «докладатиме зусиль» на «зобов’язується»). Протягом найближчих 3-х днів цей документ вже може бути підписано.

5.💥Підписання соціального договору з інвесторами відбуватиметься після підписання двостороннього Меморандуму між компанією «Stolitsa Group» та КМДА і за умови передачі корпоративних прав на поточні компанії забудовника, а саме ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада Будівництво», ТОВ «Контактбудсервіс» та ще 6 компаній.

6.💥Для подальшого напрацювання проекту відновлення будівництва запропоновано на базі «Центру захисту киян» створити разом з керівниками проектів компанії «Stolitsa Group» Дирекцію по 3 об’єктам: «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

Під головуванням керівників проектів запропоновано створити підгрупи, до яких залучити по 3 фахівці від інвесторів з кожного ЖК, які на волонтерських засадах готові надавати фахову підтримку компанії «Stolitsa Group» щодо наших проектів протягом найближчих місяців. ТЕРМІНОВО потрібні саме юристи, фінансисти та економісти, які зможуть збирати та консолідовано аналізувати необхідну інформацію і дані.

Якщо Ви є фахівцем в вищезазначених сферах і бажаєте допомогти, просимо Вас писати на E-mail: [email protected]

7.💥Найближчими днями заплановано наступну зустріч з представниками колишнього власнику банку «Аркада» Паливоди К.В. щодо умов передачі корпоративних прав компаній від поточних забудовників ТОВ «Будеволюція», ТОВ «Аркада Будівництво» та ТОВ «Контактбудсервіс» та ще 6 компаній до компанії «Stolitsa Group». Сподіваємось на неперешкоджання Паливоди К.В. в передачі документації та корпоративних прав новому забудовнику.

8.💥На завтра заплановано тристоронню зустріч з представниками ГО «Екопарк Осокорки» для встановлення початкового конструктивного діалогу.

9.💥За результатами попередніх обговорень з відповідними дослідними інститутами, дослідження конструкцій та стану всіх будинків, обстеження їх, надання висновків обстежень, передача та вивчення всієї кошторисної і проектно-технічної документації, перероблення генпланів ЖК та підписання необхідних документів може зайняти до 6 місяців. Таким чином, орієнтир відновлення будівництва – літо 2021 року.

10.💥Забудовник вже отримав три Генплани наших ЖК та наразі розглядає можливості їх ущільнення, щоб забезпечити додаткові можливості для фінансування відновлення будівництва, з обов’язковим урахуванням необхідних об’єктів соцінфраструктури. Пропозиції щодо змін будуть запропоновані інвесторам на розгляд найближчим часом після узгодження з відповідними структурами КМДА.

11.💥Компанія «Stolitsa Group» всіляко намагатиметься зберегти черговість добудови будинків відповідно до тієї, що була запланована. Однак, можливі незначні коригування, виходячи з організаційних та фінансових можливостей.

12.💥Компанія «Stolitsa Group» наразі розглядає варіант та прораховує «математику» з урахуванням виконання оздоблення в квартирах, де це передбачено договорами. Однак, кінцеве рішення з даного питання буде прийняте після більш детальних розрахунків.

13.💥Розглядається варіант пропозиції інвесторам «Патріотики на озерах» змінити об’єкт інвестиції на інвестицію в ЖК «Патріотика» чи «Еврика» (з аналогічною квадратурою та можливо аналогічним плануванням), або сплатити різницю у оплаченій вартості інвестиції та тій, за якою продаватимуться квартири в оновленому ЖК «Патріотика на озерах».

14.💥Схеми фінансування розглядаються наступними: фінансування існуючої забудови ЖК «Еврика» та «Патріотика» здійснюватиметься через Фонди фінансування будівництва. Також, будинки, які будуть до проектовані в ЖК «Еврика» та «Патріотика» в межах ущільнення забудови продаватимуться через Фонди фінансування будівництва. При цьому, комісія за перерахування коштів забудовнику не буде перевищувати загальноринкову.

Продаж і фінансування забудови на місці ЖК «Патріотика на озерах» НЕ буде здійснюватись через Фонд фінансування будівництва, оскільки компанія «Stolitsa Group» не працює таким чином.

В якості жорстких гарантій інвесторам щодо обов’язковості спрямування 10% надходжень від реалізації проекту «Патріотика на озерах» на фінансування будівництва ЖК «Патріотика» та «Еврика» розглядається юридичний механізм, за яким буде створено Інвестиційний Пайовий Фонд, в якому всі інвестори стануть пайовиками на сукупний розмір 10% надходжень від проекту «Патріотика на озерах».

15.💥Щодо надання жорстких гарантій інвесторам, то бачення «Stolitsa Group» наступне: всі умови мають бути прописані в меморандумі з інвесторами для прозорого контролю та дотримання взятих на себе зобов’язань з боку усіх сторін.

16.💥Після узгодження умов передачі корпоративних прав поточних забудовників компанія «Stolitsa Group» ініціюватиме процес перейняття всіх об’єктів на свій баланс та тільки після цього зможе забрати функцію охорони об’єктів на себе. До цього моменту саме ми маємо продовжувати охороняти наші об’єкти та не допустити їх розкрадання на сотні мільйонів гривень!

17.💥Наразі маємо дефіцит запланованого бюджету на січень 2021 року (охорона, патрулювання, електропостачання, система відеоспостереження, забезпечення Наметового Містечка…) в розмірі близько 200 тис. грн.

Тому просимо усіх долучатися до фінансування охорони наших об’єктів для недопущення їх розкрадання та забезпечення покриття інших витрат, пов’язаних з нашою ситуацією!

18.💥Сьогодні рішення Господарського суду міста Києва у справі 910/14861/20 про зміну управителя Фонду фінансування будівництва «Патріотика» на ТОВ «ФК «Гарант Капітал» вступило в законну силу. З сьогоднішнього дня у ФФБ «Патріотика» новий управитель – фінансова компанія «Гарант Капітал». Компанія «Stolitsa Group» сьогодні вчергове привітала такий варіант управителя та запевнила, що з даною фінансовою компанією існує дуже конструктивний діалог і це, мабуть, найкращий для нас варіант.

Вже 12.01.2021 року відбудеться судове засідання у справі 910/14860/20 щодо зміни управителя ФФБ «Еврика», на якому очікується ухвалення рішення про зміну управителя ФФБ.

З повагою, Об’єднаний Актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *