Чи цікавить державу доля молодих сімей?

Серед 11 000 довірителів “Аркади” (ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах») значна кількість молодих родин. Сім’ї, які ніколи, до сьогодні, не просили в держави допомоги, які власною інтелектуальною працею і наполегливістю заробляли кошти на житло, раптом залишились ні з чим.

Впродовж 6 останніх місяців довірителі Аркади, з дня у день, просять державної допомоги у ситуації з “замороженим” будівництвом.

11 000 інвесторів, разом з їхніми родинами, – це 40 000 громадян України, які залишились без житла і без грошей!

Держава, яка не цінує і не підтримує освічену, працьовиту молодь – ризикує залишитись один на один з маргінальним населенням. Нові покоління будуть продовжувати тікати з країни через тотальну незахищеність.

Багаторічна праця, кредити – невже все це виявилось марним?

На який термін “заморожене” майбутнє молодих сімей? Вони вкладали кошти в законне будівництво! Забудовнику, який впродовж 26 років будував і успішно вводив в експлуатацію свої об’єкти! Чому інвестори “Аркади” повинні страждати і втрачати оплачені квартири через конфлікт між державними органами та забудовником? Адже недобудови “Аркади” – це провина влади!

Сьогодні історію своє родини хоче розповісти Вікторія Свєтікова. Вікторія і її чоловік Євген – молоді батьки.

Сподіваємося, що цю розповідь прочитають і владні органи, від яких залежить відновлення будівництва.

“На початку 2018 року наша сім’я стала довірителем “Аркади”. Для придбання 3-кімнатної квартири в будинку № 17 ЖК “Еврика” довелось взяти кредит на 10 років. Збирати кошти на квартиру ми почали багато років тому (ще до весілля). Також, трохи грошей подарували на весілля наші батьки. 

Мій чоловік з Сєвєродонецька. Я хоч і з Києва, але в двокімнатній квартирі моїх батьків живе 5 осіб, включно з лежачою бабусю 79 років. Тому ми з чоловіком дуже мріяли про своє власне житло – для себе і своїх майбутніх дітей. 

Працювали цілодобово заради омріяної квартири і щоб скоріше виплатити кредит. І нам пощастило! Так вийшло, що до кінця року у чоловіка закрився проект і він отримав дуже великий бонус, завдяки якому ми передчасно погасили кредит. Радості не було меж! Коли ж у травні 2019 зупинилось будівництво нашого будинку в ЖК “Еврика”, я не дуже стурбувалася, тому що “Аркада” завжди добудовувала свої проекти. Думали, що буде просто невелика затримка. 

Ми з чоловіком давно планували дитинку, але ніяк не виходило. І тут нам знову пощастило – в червні я завагітніла! Мріяла, як наше малятко буде рости у своїй власній кімнаті, чого ніколи не було в мене. 

Вагітність була важкою і мені довелося звільнитися з роботи. З найпершого тижня я потрапляла в лікарні і звідти майже не виходила. Коли восени будівництво так і не розморозилося, ми почали турбуватися, але все ще сподівалися на краще і уявляли своє нове житло. Я просила чоловіка під’їжджати на будівництво і дивитися на наш будинок – нашу велику надію і мрію. 

В кінці березня я народила. Так склалося, що в той же день нам довелося терміново шукати нову квартиру. Ми були в шоці – з немовлям на руках, я без роботи, в декреті, тільки чоловік працює.

Але надія нас все ще не покидала. Сподівалися, що будівництво ось-ось відновиться, що це лише тимчасові труднощі, потрібно трохи потерпіти і почекати … 

Коли влітку НБУ оголосив Аркаду банкрутом, нашому розпачу не було меж. Життя – біль, коли розумієш, що роки життя витрачені даремно. Це дуже боляче, прикро і важко. Але надія вмирає останньою і ще тліє останнє вугіллячко всередині. Сподіваюся, що наш уряд допоможе добудувати!

Зараз ми з нашою 8-місячною донечкою переїжджаємо в село під Київ, у невелику квартиру.

На жаль, у нас накопичився новий величезний борг, який я не уявляю, коли зможемо погасити, адже я в декреті, а через пандемією все дуже сильно змінилося. Чоловік хворів на коронавірус, нещодавно повернувся з лікарні. 2 тижні там лежав, задихався, дихав через кисневий концентратор, втрачав свідомість, не міг встати, сатурація 88 … Дуже страшно було ці кілька тижнів: чоловік у лікарні, я без роботи, з малятком на руках, жити якось треба. Зараз чоловік ще відходить від хвороби і бореться з наслідками. Взагалі, з пандемією дуже важко живеться. 

Час летить, дитина росте, ми намагаємося бути оптимістами для донечки.

Надія нас не покидає і ми дуже мріємо про те, що нам знову пощастить і нашу квартиру добудують і що ми зможемо, все ж таки, жити в Києві в своїй власній квартирі з нашою крихіткою і з нашим собакою.”

Ми – інвестори “Аркади” просимо президента України Володимира Олександровича Зеленського винести політичне рішення щодо добудови без доплат ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах», адже саме Володимир Зеленський наголошував:

Питання захисту інвестицій як бізнесу, так і простих громадян України є одним із пріоритетів моєї діяльності.

Хто, як не власна держава, повинна захищати своїх громадян!

Недобудови Аркади – провина влади! Наметове містечко інвесторів “Аркади” під КМДА

6 березня 2021р. Нові фото від родини Свєтікових біля недобудованого будинку № 17

ЖК “Еврика”

1 thought on “Інвестори Аркади. Історія № 6: “Заморожене” майбутнє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *