Шановні інвестори!

Вчора відбулось чергове засідання Дирекції з добудови та Міжвідомчої робочої групи при КМУ. Основні новини за результатами засідання наступні.

ЩОДО ЗАСІДАННЯ ДИРЕКЦІЇ

1.💥 За узгодженим бюджетом в розмірі 120 млн. грн. на виконання робіт по будинкам високого ступеню готовності та критично необхідних робіт по іншим будинкам, планується вже в кінці червня/на початку липня цього року розпочати відповідні роботи на ЖК «Еврика» та ЖК «Патріотика».

2.💥Підписано та направлено до Міністра внутрішніх справ України, Міністра розвитку громад та територій, Голови Служби безпеки України, Голови КМДА та Голови Міжвідомчої робочої групи при КМУ звіт щодо стану виконання Меморандуму від 07.04.2021 року та щодо існуючих на сьогодні перепон в реалізації Меморандуму, що потребують негайного вирішення. Копію звернення буде надано завтра.

3.💥Найближчими днями буде розміщено публічне повідомлення про реалізацію дитячих дошкільних навчальних закладів в ЖК «Еврика» та «Патріотика» для отримання максимальної кількості пропозицій. Планується до кінці липня 2021 року здійснити визначення переможців переговорів та в подальшому здійснити укладення з ними угод купівлі-продажу. Кошти від реалізації даних об’єктів буде направлено на виконання узгодженого плану витрат та на виконання графіку будівництва будинків.

4.💥Обговорено приблизний план витрат до кінця 2021 року з урахуванням надходжень та видатків, а також затверджено відшкодування витрат на утримання патрулів в червні 2021 року.

5.💥Обговорено питання та визначено стратегію реалізації майнового комплексу в с. Нова Богданівка.

6.💥На засідання Дирекції, окрім постійного складу, додатково було запрошено засновника ФК «Гарант Капітал» Прокопенка О.Ю., який надав Дирекції звіт щодо стану прийняття до управління ФФБ та перших результатів роботи з реєстрами ФФБ.

🔥Управителем було озвучено попередній результат перевірки Фондів фінансування будівництва «Еврика» та «Патріотика». Було встановлено наступне:

1.⚡️Деяка частина об’єктів інвестування реалізовувалась із значними знижками. Кожний випадок буде додатково вивчений та за наявності зловживань під час продажу, будуть вжиті заходи щодо відновлення порушених прав ФФБ та довірителів.

2.⚡️Окремого висвітлення заслуговує випадок, про який нижче. Громадянином України Ковалем В’ячеславом Станіславовичем (колишній Народний депутат України), за попередньою змовою з менеджментом банку «Аркада» було здійснено одночасне укладення великої кількості договорів з участі в ФФБ, що полягало у купівлі об’єктів будівництва житлової нерухомості за ціною з великою сумою знижки за програмою, введеною спеціально під цю особу на короткий період.

При цьому, повний розрахунок з боку цього довірителя не здійснювався. Через деякий час внаслідок «умисного невиконання умов договору» і не оплати суми за договором, банк «Аркада» в односторонньому порядку розривав укладені договори, відкріпляв довірителя від об’єкту інвестування в обліковій системі Фондів фінансування будівництва, внаслідок чого у управителя з’являлось зобов’язання повернути кошти за проінвестовані довірителем метри квадратні, АЛЕ вже без акційних умов за актуальною ціною. Таким чином, за даною схемою передбачалося виведення коштів з ФФБ.

З відкритої інформації на порталі Судової влади України стало відомо, що Коваль В’ячеслав Станіславович у період з 17 по 27 травня 2021 року подав 33 судових позови до Печерського районного суду міста Києва, за якими намагається стягнути з наших ФФБ близько 43 млн. грн., при тому що початково внесено ним було лише 15 млн. грн. (що ще також є невстановленим фактом). Таким чином, Коваль В’ячеслав Станіславович незаконним шляхом намагається заволодіти коштами наших ФФБ в сумі близько 28.5 млн грн.

Наразі Управителем спільно з Дирекцією здійснюється розгляд подальших дій в даній ситуації. На сьогодні за даним фактом Управителем вже подано заяву про можливе вчинення кримінальних правопорушень. Копія заяви додається нижче.

3.⚡️За весь час існування ФФБ на такі статті витрат, як придбання будівельних матеріалів/робіт, робіт з проектування, емісія цінних паперів загалом вірогідно було незаконно витрачено нецільовим шляхом коштів на значні суми (можливий розмір вимірюється млрд. грн).

На підтвердження деяких з цих витрат не знайдено жодних підтверджуючих документів та не встановлено цільове призначення використання коштів. За таких обставин, такі угоди можуть мати характер фіктивних та, вірогідно, були направлені на виведення коштів з ФФБ.

За фактами можливих виявлених правопорушень Управитель також буде звертатися до правоохоронних органів з заявами про порушення кримінального провадження.

🔥Надсилання поштових повідомлень всім довірителям з повідомленням про зміну Управителя та щодо необхідності укладення додаткових угод, отримання нових свідоцтв ФФБ зі зміненою датою введення об’єкту в експлуатацію буде відбуватися після остаточного підписання акту приймання-передачі ФФБ від ліквідатора АТ АКБ «Аркада» до нового Управителя ФК «Гарант Капітал». Точна дата підписання поки що невідома та буде повідомлена згодом.

🔥Усім довірителям, адреса проживання яких наразі відмінна від адреси, зазначеної в договорі на момент інвестування, слід написати відповідну заяву про зміну адреси та направити її новому Управителю ФК «Гарант Капітал» за адресою: 01014, м. Київ, вул. Болсуновська, будинок 6.

У випадку, якщо Вам необхідний зразок заяви, звертайтеся до будь-кого з учасників Об’єднаного Активу в особисті повідомлення.

🔥Фінансування діяльності управителя до моменту отримання фінансових надходжень від його діяльності здійснюватиметься частково за підтримки компанії SG.

ЩОДО ЗАСІДАННЯ МІЖВІДОМЧОЇ РОБОЧОЇ ГРУПИ ПРИ КМУ

7.💥У розгляді нашого питання брав участь керівник компанії SG Соколовський Е.С. та учасник Міжвідомчої робочої групи від інвесторів «Аркади» Щербаков В.О. На засіданні Міжвідомчої робочої групи, на жаль, не був присутній представник Міністерства фінансів України. Основні новини за результатами засідання наступні.

І представником компанії Stolitsia Group, і представником інвесторів було наголошено на критичній необхідності державної фінансової підтримки шляхом викупу державою квадратних метрів житла для реалізації добудови всіх об’єктів «Аркади» за 3 роки. Було заявлено про те, що наші 39 будинків не вистоять більш тривалий термін, а їх руйнація лише зашкодить процесу добудови та збільшить необхідний кошторис і час добудови.

За таких обставин, наголошено на критичній необхідності проведення перемовин з даного питання з Міністерством фінансів України щодо можливих шляхів викупу житла державою.

Окрім того, на засіданні було презентовано напрацьований Дирекцією проект постанови Кабінету Міністрів України, яким пропонується шлях врегулювання питання викупу квадратних метрів житла державою.

Голова Міжвідомчоі робочої групи Геращенко А.Ю., резюмуючи розгляд даного питання, наголосив, що державним бюджетом дійсно передбачаються значні суми коштів на купівлю житла для потреб держави.

Наприклад, тільки для забезпечення житлом працівників поліції та осіб рядового і начальницького складу в 2021 році передбачено близько 5 млрд грн.

Однак, головою МРГ також зазначено, що поточні законодавчі акти, на жаль, не дозволяють використовувати дані кошти для придбання житла шляхом інвестування, можливе лише придбання об’єктів нерухомості, введених в експлуатацію.

Таким чином, голова МРГ зазначив, що на сьогодні за існуючими нормативними актами викуп житла в об’єктах «Аркади» не вбачається можливим. Для вирішення цього питання в розрізі об’єктів «Аркади» потрібне рішення Президента України та Верховної Ради України.

При цьому, Геращенко А.Ю. гарантував організувати зустріч Дирекції з керівництвом Міністерства фінансів України вже на цьому тижні.

8.💥Найближчим часом Об’єднаний Актив підготує та опублікує план подальших спільних дій інвесторів. Слідкуйте, будь ласка, за інформацією в групі Інфо.

З повагою, Об’єднаний Актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *