Депутатам Київської міської ради

Депутатам Київської міської ради

Від 13000 інвесторів недобудов АТ АКБ «АРКАДА»

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Шановні депутати Київради, наші законні обранці!  29.05.2020 року під стінами КМДА ми, інвестори АТ АКБ «АРКАДА» (далі – банк Аркада), починаємо БЕЗСТРОКОВУ АКЦІЮ ПРОТЕСТУ з  перекриттям вулиці Хрещатик та створенням наметового містечка. Причиною акції є півторарічна зупинка будівництва банком Аркада, якій посприяли саме ви. 

Ви не можете не погодитись, що кількість недобудов  в Києві досягла катастрофічних масштабів. Але ЩО ВИ ЗРОБИЛИ, ЩОБ ЗМЕНШИТИ ЇХ КІЛЬКІСТЬ, не кажучи вже про те, щоб не виникали нові? НІЧОГО! 

 Ми обґрунтовано звинувачуємо вас у діях, що прямо сприяють створенню довгобудів. Саме ваші дії сприяли припиненню будівництва 40 будинків, яке здійснювалось банком Аркада! Саме ви, шановні депутати, 31.01.2019 року одностайно голосували за розірвання договорів оренди земельних ділянок з банком Аркада від 2005 року, за створення так званого «Екопарку Осокорки», чудово уявляючи, які будуть наслідки для всіх інвесторів Аркади. І хоча, це ваше незаконне рішення вже було скасовано рішенням Господарського суду міста Києва від 02.07.2019 року у справі №910/1424/19, проте наслідки його виявились катастрофічними.

Вас не зацікавило питання, чому не знайшлося «активістів» тоді, коли ця територія була занедбаним стихійним звалищем сміття. Але коли на цій ділянці з’явились терикони піску і штучно створені озера-кар’єри, вона раптом стала унікальною  й недоторканою!

Саме Київська міська рада та Київська міська державна адміністрація останні два роки ініціювали десятки судових процесів з банком Аркада та з забудовниками наших ЖК, завідомо не виконували рішення судів, що набрали законної сили, руйнували новозбудований капітальний міст. І у вогнище боротьби за ласий шмат землі ви кинули саме нас, зробивши заручниками банку! 

Спочатку ви надали банку «Аркада» всі дозволи для будівництва і багато років пасивно спостерігали, як вона сплачувала мільйони гривень орендної плати в бюджет міста, готувала ділянку для будівництва, намиваючи тисячі кубометрів піску та підводила комунікації, інвестуючи в це сотні мільйонів гривень. Ні про який нікому не зрозумілий «Екопарк Осокорки» і ландшафт що охороняється тоді навіть і мови не було.

Цікаво, шановні депутати Київради, а могли б взагалі існувати такі райони Києва, як Оболонь, Троєщина, Русанівка, Конча-Заспа? Бо на їхньому місці теж колись була недоторкана й унікальна екосистема. Радимо вам поцікавитися історією розвитку міста Києва.

До вашого відома, Дубай теж нещодавно був незайманою заповідною пустелею, але там, на щастя, не знайшлося такого персонажу, як ваш колега, депутат Київської міської ради Мірошніченко з сотнями бійців Нацкорпусу!

І тільки після того, як Аркада вже рік як почала залучати кошти інвесторів в будівництво ЖК «Патріотика на озерах», ви вирішили розірвати договір оренди землі, залишивши відкритим питання, хто має компенсувати багатомільйонні інвестиції, які ви одним голосуванням зробили «незаконними».

Якщо ви так турбуєтесь про екологію, почніть із сміттєспалювального заводу Енергія та станції аерації в Бортничах, що отруюють повітря. Але ж для вас це мабуть не так невигідно! Краще мільйони коштів бюджету витрачати на завідомо програшні судові позови, щоб штучно створювати банку Аркада та його інвесторам проблеми! А як змусити банк будувати, ви чомусь не знаєте! 

Розкажіть, хто з ваших забудовників, який  так  мріє  відібрати землю в банку Аркада, яка на новому Генплані Києва 2040, до речі, виділена під забудову, а не під Екопарк Осокорки, візьметься добудувати  наші будинки, якщо ви своїми діями доведете банк до банкрутства, знищивши  конкурента на ринку доступного житла? Ви ж досі “не визначили межі своїх повноважень та практичні механізми завершення недобудов”! І таким чином, фактично узаконили свою безвідповідальність, створивши ризикову ситуацію, пов’язану з можливістю втрати житла десятками тисяч громадян! 

Депутатам Київської міської ради – ШАНОВНІ ДЕПУТАТИ, ми до вас неодноразово зверталися. АЛЕ ЧИ БУЛО ХОЧ ОДНЕ ЗАСІДАННЯ КИЇВРАДИ, ПРИСВЯЧЕНЕ НАШІЙ ПРОБЛЕМІ, ЯКА ВИНИКЛА ЧЕРЕЗ ВАШЕ РІШЕННЯ? ЧИ ВАМ БАЙДУЖА ДОЛЯ ДЕСЯТКІВ ТИСЯЧ ЛЮДЕЙ?

Виявилося, що ви в змозі тільки зупиняти будівництво. Натомість, ви разом з чиновниками КМДА чомусь “ЗАКОНОДАВЧО НЕ ПЕРЕДБАЧИЛИ ПОРЯДКУ КОНТРОЛЮ за забудовником”! 

Навіщо тоді ви потрібні, і навіщо тоді на вас витрачати бюджетні кошти? Щоб в результаті отримати тільки в Києві сотні мертвих недобудов та десятки тисяч ошуканих громадян? 

ЧЕКАЄМО ВАС 29.05.2020 року під стінами КМДА на безстроковій акції протесту,  мета якої – реальне вирішення проблеми та продовження будівництва всіх ЖК банку «Аркада».