Георгій Духовичний  –  віце-президент Київської організації Національної спілки архітекторів України, керівник архітектурної майстерні сьогодні як автор представляє оновлений ескіз «Патріотики на озерах» на Містобудівній раді. Авторитетний архітектор взявся доопрацювати проект, бо каже, що зауваження, які лунали у бік проекту, необ’єктивні, тож він запропонував свою допомогу забудовнику. Духовичний урахував усі побажання критиків з Містобудівної ради, і 11 серпня проект він представив журналістам.

Тож яким буде новий масив?

  1. «Священна корова» цієї території – водойма – повністю збережена у тому вигляді, яка вона є зараз. Озера і зелену зону навколо них чіпати не будуть.
  • «Патріотика на озерах» – це спроба створити не поселення «на висілках», де будуть лише будинки та водойма. Це буде осередок здебільшого для молодих людей, які тут житимуть не як на перевалочній базі, в очікуванні переїзду у краще місце, а протягом усього свого життя.
  • Новий комплекс матиме пляж та тераси у будівлях на набережній. На сьогодні ця водойма – кар’єр, який має вертикальний зріз заходу у воду з глибиною 10-18 метрів. «Тому на початку масиву виділили зону, де інженерними засобами зроблять пляж з безпечною глибиною – не більше 2 м.», – зауважив Духовичний.
  • Загалом «Патріотика на озерах» тепер матиме 28 будинків (замість 43, як це було на початку), заклади торгівлі та кількарівневі паркінги. Окрім житла тут  мають спорудити 3 школи на 2 160 місць і 3 дитячих садочки на 520 місць. Школи та садочки розміщені таким чином, щоб дітям не потрібно було переходити вулицю.  
  • Щодо зауважень до проекту на попередній Містобудівній раді, Георгій Духовичний зауважив: будь-який архітектор, даючи якісь зауваження, повинен знати як виконати свої зауваження.

«Я знаю тих людей, які там виступали, я знаю їх роботи, розумію, що їх замовники це зовсім інший соціальний прошарок. І головне, що мене привело у розпач, це контекст, мовляв економ житло для звичайних людей в такому красивому місці будувати не варто, занадто це хороша територія. «Аркада» привела її до ладу, підготувала до забудови, тож саме час віддати цю землю комусь іншому. Для мене справа честі зробити так, що тут жили саме ті люди, мають на це право. Я розумію, що будинки, які тут будуть, це не архітектурні шедеври, безумовно, ми з ними будемо працювати і спробуємо якісь можливості зробити їх кращими, але це вже наступний етап», – каже автор проекту. Перший етап – зберегти землю і дати працювати надалі.

  • На цей час готовий ескізний проект, коли його схвалять – тоді архітектори перейдуть до наступного етапу – кожної окремої споруди.
  • Що важливо: люди, які вже заплатили за квартири, повинні їх отримати якнайшвидше. Тому перші будинки на районі зазнали мінімальних змін. Тож запропоновані зміни жодним чином не гальмуватимуть виконання зобов’язань банком перед інвесторами, які вже придбали квартири.
  • За словами Духовичного, проаналізувавши ситуацію навколо «Патріотики на озерах», можна зробити висновок, що проект «Аркади» намагаються забракувати, щоб віддати цю землю під забудову іншій компанії, що зводитиме там елітне житло. Прямо про це ніхто не каже, зауважив архітектор, але він підозрює, що саме це є головною метою численних зауважень. Адже територія потребує комплексної рекультивації, дуже коштовної, дуже тривалої. Перше і головне – ця територія не мала ніяких комунікацій і «Аркада» вклала досить великі гроші в розробку цих територій. Тепер її можна вигідно віддати іншому забудовнику.
  • Чи є територія навколо озер заповідною зоною, як це намагаються довести екоактивісти? «Архітектори працюють у чинному правовому полі. Усі заповідники, які є на території Києва, визначені у такому документі, як «Історико-архітектурний опорний план Києва». В цьому плані ніякого заповідника на цій території немає. Тому я завжди кажу усім, хто претендує щоб якась зона була повністю зелена, парки – немає проблем. Купіть цю землю і влаштовуйте там «Асканію-Нову», запускайте оленів, кенгуру чи ще когось. В даному разі за всім розподілом міських територій це чинна територія під багатоповерхову забудову», – наголосив Георгій Духовичний.

Тож сьогодні усі інвестори ЖК «Патріотика на озерах», які ще два роки тому вклали кошти у будівництво, чекають позитивного рішення Містобудівної ради щодо оновленого проекту.  Хоча фантазії критиків не мають меж ми сподіваємось, що вони себе стримуватимуть.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *