Друзі!

Надаємо вам звіт за останні дні. Подій і зустрічей зараз багато, тому не завжди вистачає часу звітувати, за що ми просимо нас вибачити. Отже, поїхали:

1. На ЖК «Патріотика» та «Патріотика на озерах» охорону під нашим контролем вже організовано в постійному режимі. 16.09.2020 року було підписано договір з ТОВ «ГК «ПБФ» щодо надання послуг охорони. Наразі на Патріотиці, ПнО та підстанції чергують 6 професійних постів охорони та 2 патрульних інвестори. На «Евриці» наразі більше 20 постів діючої охоронної компанії (до 30.09.2020 року) + 6 патрульних інвесторів.

2. Останніми днями частіше почали відбуватися несанкціоновані «набіги» підрядників та субпідрядників на будівництва з метою вивозу обладнання. В жодному випадку останніми днями жоден підрядник/субпідрядник нічого не вивіз. Наступного тижня матимемо зустріч з директорами підрядників для обговорення даної проблеми.

3. Заварювання всіх воріт в Евриці перенесено на понеділок. Нагадуємо, що в Патріотиці всі ворота заварені вже декілька днів. Блокування бетонними блоками виїздів поки що залишається по плану – на Евриці має бути зроблено сьогодні, на Патріотиці – найближчими днями.

4. Відбувається щоденна комунікація з КМДА. На наступному тижні планується зустріч з керівництвом КМДА. Також, найближчими днями буде надано копію письмового розпорядження за підписом міського голови Кличка В.В. про проведення аудиту КиївМіськБудом.

5. Вчора відбулася зустріч з Головою правління та Президентом КиївМіськБуду Кушніром І.М. Із основного:

💥Фінансовий аудит по «Евриці» майже завершено, дуже допомогли дані КНУ ім. Тараса Шевченка. Таким чином, фінансові показники «Еврики» розглянуті до деталей. Залишилось звірятися по метрам квадратним, отримати всю документацію, яка підтверджує ці цифри, та вирішити питання, що робити з мережами.

💥По Патріотиці намагаються отримати дані з інших джерел, забудовник і банк в особі ТА досі не надали.

💥ФГВФО передав частину фінансових даних, але їх поки що недостатньо. Більше ФГВФО не готовий давати до моменту зміни управителя ФФС (наразі ж це банківська таємниця). Це стосується і всієї технічної та проектної документації.

💥Сьогодні буде письмовий запит КМБ до ФГВФО щодо надання необхідних додаткових даних.

💥З готовими будинками думають, що робити. До моменту зміни управителя ФФС та можливої зміни учасників забудовників вкрай важко (майже нереально) ввести їх в експлуатацію.

При цьому, кооперативи – шлях в нікуди, адже як мінімум їм не належить право на об’єкт недобудови. Єдиний вихід – від забудовників (яких КМБ поки що не контролює) подавати заяви в ДАБІ на введення будинків в експлуатацію. Розглядаються різні варіанти, як це зробити.

💥Основне зараз – якнайшвидше проведення аудиту для швидкого визначення нового забудовника (управителя ФФБ) та передачі йому ФФБ у порядку, визначеному ст. 23 ЗУ «Про фінансово-кредитні механізми…».

💥Повномасштабний запуск будівництва і добудова без доплат відбуватиметься за рахунок наступних можливих резервів:

1) Короткострокова перспектива: продаж непроданих квадратних метрів (бажаний пакетний викуп частини непроданих квадратів державою для швидкого запуску будівництва);

2) Довгострокова перспектива: отримання прибутку від будівництва на земельних ділянках, право забудови яких належало Аркаді.

💥Вчора відбулася розширена нарада працівників КМБ (правління, директори департаментів), відповідальних за проведення аудиту на наших об’єктах.

💥КМБ тісно комунікує з колишніми працівниками банку та забудовників для якнайшвидшого отримання і аналізу інформації.

💥Кушнір І.М. висловлює бажання нам допомогти і забрати на баланс КМБ для добудови, але публічно поки що не готові про це заявляти. Домовились в подальшому підписати Меморандум, текст якого готуватиметься зі всіма сторонами.

6. Також, вчора відбулася зустріч з керівництвом ФГВФО. Із основного:

💥Найважливіша мета ФГВФО та ТА банку стосовно нас – якнайшвидша зміна управителя ФФБ в порядку, визначеному ст. 23 ЗУ «Про фінансово-кредитні механізми…».

💥ФГВФО готовий надати всю документацію лише новому управителю ФФБ, або контролюючому управителів ФФБ органу (НКЦПФР).

💥Стосовно кредиторських вимог наступного управителя у разі ліквідації банку на суму близько 300 млн грн, які є в ФФБ «Еврика», але яких немає на корр. рахунку банку. Дані вимоги будуть, скоріш за все, в 7 черзі кредиторських вимог до банку у разі його ліквідації.

💥Стосовно кредитів. Звільнення від обов’язку виконання кредитних договорів не буде. Можливість продовження дії зниженної відсоткової ставки по кредитам після 01.01.2021 наразі розглядається. Домовились, що напишемо з даного приводу окремий лист на ФГВФО від ГО та отримаємо відповідь з офіційною позицією.

💥На минулому тижні ФГВФО направив листи до Кабінету Міністрів України, НБУ, НКЦПФР та КМБ щодо врегулювання вирішення питання по відношенню до фондів, якими керував банк Аркада.

7. У вівторок в КабМіні відбулась нарада, присвячена нашому питанню, де були присутні представники різних уповноважених органів. Наразі секретаріат Кабінету Міністрів України готує і найближчими днями опублікує Доручення про підготовку законопроекту або проекту постанови КМУ щодо врегулювання ситуації з банком «Аркада» з переліком відповідальних посадових осіб та органів за вирішення ситуації. Очікується, що НКЦПФР буде першим виконавцем за цим дорученням як регулятор ФФБ та інших типів фондів, що були в управлінні Аркади.

8. В ЖК Патріотика + ПнО проведено зустрічі з постачальниками системи відеонагляду, визначено кількість необхідних відеокамер та місця їх розташування. Отримано пропозиції щодо вартості встановлення системи.
Проводимо переговори ще з декількома постачальниками. За результатами порівняння вартості будемо визначати постачальника та переходити до наступного етапу – закупки та встановлення. Плануємо на наступному тижні закрити це питання.

9. Сьогодні також плануються важливі зустрічі, після яких обов’язково буде звіт.

10. Заяви про вступ до ГО підписало вже більше 1500 інвесторів. Просимо всіх, хто ще не підписав, виправити ситуацію і обов’язково підписати, це дуже важливо!

З повагою і впевненістю в якнайшвидшому відновленні будівництва, Об’єднаний актив інвесторів ЖК «Еврика», ЖК «Патріотика» та ЖК «Патріотика на озерах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *