Друзі!

Вчора відбулись три зустрічі з приводу ключових і критичних наразі питань.

Отже, перша зустріч з відстороненим від справ Правлінням АТ АКБ «Аркада» (Паливодою К.В., Ковальчук Т.М.), представниками Забудовників (Островським М.Й., Плачковим С.І.), генеральним проектувальником трьох ЖК (Волоховим М.О.) та іншими працівниками (бухгалтер, Член Правління з юридичних питань, інші).

💥Мета зустрічі: узгодження термінів, ресурсів та умов надання Забудовниками («Будеволюцією» та «Аркада-Будівництво») необхідних даних та документів для проведення аудиту КиївМіськБудом.

💥В результаті обговорення стало відомо, що задля правового обґрунтування необхідності надання копій запитуваних документів Забудовники в найближчі два дні направлять відповідний запит до КМДА (Кличку В.В.) з проханням надати копію письмового доручення щодо необхідності проведення аудиту. Далі, на підставі відповіді буде направлено запит до КНУ імені Т. Шевченка щодо необхідності надати запитувані документи по ЖК «Еврика».


Вчора відбулася розмова ректора Губерського Л.П. та Паливоди К.В.
Губерський Л.П. чекає письмовий документ (розпорядження) від КМДА на проведення аудиту КиївМіськБудом
.

💥Забудовники до вечора 03.09.2020 (четвер) підготують необхідні дані для аудиту по витратам, маржі та залишкам житлових/нежитлових площ і паркінгах (що почали будуватись/продаватись, не почали будуватись/продаватись).

💥Необхідні для аудиту дані по надходженням знаходяться в банківській системі обліку прав і вимог довірителів ФФБ, доступ до яких у колишнього Правління АТ АКБ «Аркада» наразі заблокований. Тому, Ковальчук Т.М. планує звернутися письмово до ФГВФО з проханням надати необхідні для аудиту дані.

💥Забудовники готові надати ОА та КиївМіськБуду копії запитуваних КиївМіськБудом документів: договори на оренду земель (окрім договору доручення з КНУ імені Шевченка, на це потрібний дозвіл ректора Губерського Л.В.), дозвільної документації, експертизи.

💥Однак, з юридичних підстав Забудовники не готові наразі надавати ОРИГІНАЛИ проектно-кошторисної документації. Альтернативою готові розглянути можливість ксерокопіювання власними ресурсами (коштами) інвесторів, адже на сьогодні вільних працівників для пошуку необхідних документів в архіві, сортування та ксерокопіювання у Забудовників немає. Орієнтовний об’єм ксерокопіювання становить 13600 аркушів паперу різного формату (А4, А3, А2, А1, А0). За попередніми підрахунками Забудовника ксерокопіювання проектної документації лише по будинкам (без мереж) становитиме близько 70 000 грн.

Наразі ОА розглядаються інші альтернативні варіанти отримання копій проектної документації чи сканування. Хто має доступ до плоттера, який може бути використано для ксерокопіювання проектної документації, прохання написати у приватні повідомлення.

💥Отже, в цілому Забудовники готові надавати необхідні дані для аудиту та документи, але на певних умовах.

💥Повторно наголошено про необхідність укладання декількастороннього Меморандуму для проходження аудиту та окремо Меморандуму щодо результатів проходження аудиту. Паливода К.В. висловив готовність розглядати такі документи.

💥Окремо обговорювались питання щодо відкріплених об’єктів інвестування та необхідних подальших дій інвесторів в таких не стандартних ситуаціях (випадки, коли довіритель відмовився від участі у ФФБ, повернув право на квадратні метри Управителю, повернув Свідоцтво про участь у ФФБ, але квадратні метри не були 100% реалізовані і Управитель не повернув кошти первинному довірителю; випадки, коли спадкоємці довірителя не встигли ще успадкувати майнові права).

Згідно з процедурою банку, в момент здачі свідоцтва ФФБ/подання заяви про відмову від участі в ФФБ відбувається відкріплення об’єкту (квадратних метрів) в банківській системі обліку прав і вимог довірителів, при цьому зобов’язання за коштами у банку-управителя залишаються в системі обліку ФФБ до часу, поки не буде сплачено 100% вартості об’єкту новим довірителем і лише тоді сума повинна буде бути повернута первинному довірителю.
Наразі, за умовами існуючих договорів про участь у ФФБ та за спеціалізованим законом про кредитно-фінансові операції не передбачено іншого механізму повернення коштів.

З приводу другого випадку, наразі в умовах тимчасової адміністрації будь-які нотаріальні зміни щодо участі у ФФБ (чи переуступку) провести буде неможливо.

💥На думку Ковальчук Т.М. можливі три сценарії розвитку подій саме з банком:

1) перехідний банк – створення нової юридичної особи на 3 місяці;

2) придбання банку новим інвестором за суму не менш як регулятивний капітал (~450 млн.грн.);

3) процедура ліквідації банку.

💥Охорона незавершених будинків в ЖК «Патріотика» та «Еврика» здійснюватиметься поточною охоронною компанією «Основа» до кінця вересня 2020р. «Патріотика на озерах» та електропідстанція охоронятимуться до 14.09.2020 року.

Після 10.09.2020 Забудовники та охоронна компанія почнуть готуватися до інвентаризації та передачі об’єктів правонаступнику з питань надання послуг охорони в рамках укладання чотиристоронньої угоди (між «Основою», Забудовником, ГО інвесторів та новою охоронною компанією). Розпочати інвентаризацію об’єктів інвесторами вже зараз Забудовники відмовились.

Відбулась плідна зустріч представників юридичного департаменту інвесторів, на якій було обговорено юридичну стратегію та напрацьовано ряд необхідних ініціатив.

За останні дні ОА відпрацьовував всі варіанти охорони наших об’єктів після 30.09.2020. Вчора ввечері відбулась зустріч представників ОА з представником з надання послуги охорони профільними компаніями.

💥Обговорили всі моменти, що стосуються охорони всіх 3 наших ЖК і домовились провести підготовчі заходи організаційного характеру перед зміною охорони.

💥МІНІМАЛЬНА кількість постів спеціалізованої охорони, необхідних для охорони наших ЖК – 14. Вартість такої послуги – близько 250 тис./місяць.

💥Найближчі дні будемо обговорювати з ФГВФО питання оплати охорони об’єктів. Розраховуємо покласти тягар оплати на них, але можливий варіант, що нам доведеться самостійно забезпечувати охорону наших 3 ЖК (власними силами + охоронна компанія за наші кошти).

💥Тому, у вайбер чаті “Інфо. Всі недобудови Аркади” ми розміщуємо ПОПЕРЕДНЄ голосування для визначення, скільки інвесторів готові щомісячно здавати на охорону, скажімо, по 300 грн. (для недопущення розкрадання об’єктів на десятки/сотні мільйонів грн).

Окремо повідомляємо, що ситуацію з проведенням аудиту (швидкого, якісного і в інтересах інвесторів) ОА тримає під контролем і в найближчі дні заплановано:

🔥підготовка звернень (отримання копії розпорядження КМДА на проведення аудиту, щодо сприяння всіх сторін аудиту);

🔥зустріч ОА з представниками ФГВФО;

🔥зустріч голови КиївМіськБуду з головою НБУ;

🔥продовження майже щоденної комунікації з керівництвом МВС.

Плани відносно нашого наступного МЕГА-мітингу визначимо за результатами переговорів до кінця тижня.

З повагою, ОА інвесторів всіх ЖК банку «Аркада».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *