1.💥Вчора відбулось чергове засідання Міжвідомчої робочої групи при КМУ з питань сприяння постраждалим інвесторам у добудові об’єктів незавершеного житлового будівництва, на якому серед інших було розглянуто і наше питання:

 • народний депутат Ісаєнко Д.В. зазначив, що на сьогоднішній день процес відносно об’єктів «Аркади» рухається в запланованому режимі. Він привітав згоду інвесторів на те, щоб Stolitsa Group вступила новим забудовником. На днях відбудуться зустрічі з київським міським головою Кличком В.В., міністром внутрішніх справ Аваковим А.Б. для узгодження того, чим державна та міська влада можуть допомогти новому забудовнику.
 • Молчанова В.Б., яка представляла інтереси компанії Stolitsa Group зазначила, що її компанія дійсно висловила зацікавленість в добудові об’єктів «Аркади» і наразі предметно розглядає шляхи реалізації даного плану. Також, зазначено, що при цьому необхідна буде тверда і стала підтримка міста та держави. Окрім того, на сьогодні існує проблема отримання проектно-кошторисної документації та корпоративних прав на забудовників від колишнього власнику банку «Аркада».
 • керівник ТОВ «Фінансова компанія «Гарант Капітал» (яка вже незабаром стане управителем наших ФФБ) Прокопенко О.Ю. зазначив, що готовий здійснювати управління та адміністрування фондів фінансування будівництва при будь-якому забудовнику, який буде визначений політичним рішенням.
 • представником Об’єднаного Активу інвесторів «Аркади» зазначено, що інвестори банку «Аркади» вітають рішення Молчанової В.Б. та компанії Stolitsa Group розглянути можливість виступити новим забудовником об’єктів «Аркади» та взяти на себе зобов’язання добудови наших об’єктів без доплат з боку інвесторів. Також, інвестори погоджуються з побоюваннями щодо того, що контроль за компаніями-забудовниками досі належить колишньому власнику банку. Окрім того, у контрольованих Паливодою К.В. забудовників знаходиться вся проектно-кошторисна документація. Однак, не дивлячись на проблеми вище, Об’єднаний Актив розраховує, що вже до Нового Року у нас буде новий управитель ФФБ, новий надійний забудовник та гарантії добудови без доплат.

2.💥Вчора було помічено відновлення рейдерських дій невідомих осіб на Осокорках-Центральних, направлених на злочинне вивезення (крадіжку) піску річкового. Так, вчора рейдерами було облаштовано для проживання людей побутівку біля місця забору піску. Об’єднаний Актив слідкуватиме за подіями та оперативно інформуватиме усіх інвесторів.

3.💥Вчора ввечері відбулась зустріч Об’єднаного Активу та інших інвесторів «Аркади» з власницею Stolitsa Group Молчановою В.Б. і керівником Stolitsa Group Соколовським Е.С.:

 • На зустрічі відбулося знайомство з новопризначеними керівниками проектів ЖК «Патріотика» та «Патріотика на озерах». Керівника по ЖК «Еврика» вже також призначено, але на момент вчорашньої зустрічі перебувала у відпустці.
 • Окремий Меморандум з інвесторами компанія Stolitsa Group поки що підписувати не має наміру. Розглядається підписання загального Меморандуму усіма сторонами. Саме такий меморандум зможе врахувати інтереси усіх сторін та зобов’язати міську та державну владу допомагати і сприяти добудові наших об’єктів. Підписання ж окремого меморандуму лише з інвесторами, на думку компанії Stolitsa Group, несе в собі ризики, що діалог з владою та взяття нею на себе зобов’язання будуть ускладнені. При цьому, домовились, що Об’єднаний Актив надасть свої пропозиції пунктів Меморандуму, покликаних захистити інтереси інвесторів «Аркади».
 • На цьому тижні відбудеться зустріч Молчанової В.Б. з Міністром внутрішніх справ Аваковим А.Б., київським міським головою Кличком В.В., керівником компанії-управителя ФФБ ТОВ «ФК «Гарант Капітал» Прокопенко О.Ю. щодо нашого питання. Також, має відбутися зустріч з Паливодою К.В. для досягнення домовленості відносно зміни структури власності компаній-забудовників та проектно-технічної документації.
 • Проект Меморандум з містом компанією Stolitsa Group було передано ще минулої середи. Наразі текст даного Меморандуму перебуває на розгляді департаментами КМДА. Серед іншого, там наявні вимоги до міста в частині побудови інженерних (автомагістралі, магістральні інженерні мережі) та соціальних (дитячі садки – мінімум 3 шт, будує SG; школи – мінімум 3 шт, будує місто; пожежні депо і т.д.) об’єктів інфраструктури. Також, наявний пункт щодо облаштування за допомоги міста «Екопарку Осокорки» на території площею більше 200 Га.
 • Найближчими днями компанією Stolitsa Group буде проводитись діалог з компанією ДТЕК Україна на предмет завершення будівництва електромереж ресурсами та за рахунок компанії ДТЕК України (наприклад, ПС 110/10 Аркада, на завершення будівництва якої необхідно не менше 300 млн грн).
 • У середу відбудеться виїзд спеціалістів Stolitsa Group на ЖК «Патріотика» для огляду даного об’єкту (аналогічно візиту на ЖК «Еврика»). Хто бажає бути присутнім – прохання завчасно звернутися до будь-кого з Об’єднаного Активу для формування списку і перепусток на будівництво (кількість місць для відвідування обмежена, максимум по 1 представнику від кожного будинку).
 • Також, вже сьогодні відбудеться діалог компанії Stolitsa Group з компанією ДТЕК України щодо поточної заборгованості по ЖК «Еврика» та ЖК «ПнО» за спожиту електроенергію.
 • Компанією Stolitsa Group розглядається можливість запропонувати інвесторам ЖК «Патріотика на озерах» на взаємовигідних умовах змінити інвестицію на квартиру в ЖК «Патріотика» або ЖК «Еврика».
 • Перед стартом робіт на об’єктах компанія налаштована провести власний аудит та експертизу спеціалізованої установи по будинкам, які за результатами огляду можуть викликати сумнів щодо задовільності їх стану. Такий аудит та експертизи по окремим будинкам займуть близько 3 місяців, однак можуть проводитися паралельно процесу заходу компанії на об’єкти, взяття їх під свій контроль та відновлення окремих будівельних робіт. Експертиза по окремим будинкам буде важлива і для інвесторів цих будинків, адже буде спрямована на виявления непридатних для використання елементів та констркцій з метою їх подальшої заміни. Будинки будуть передаватися новому забудовнику актом приймання-передачі через спеціалізовану установу, яка проводила аудит/експертизу.
 • Для повноцінного відновлення будівництва необхідне досягнення 3 основних умов: отримання проектно-кошторисної документації від колишнього забудовника, проведення вищезазначеного аудиту/експертиз та перейняття усіх об’єктів юридично на баланс (бажаний добровільний перехід корпоративних прав на усі компанії-забудовники, що підконтрольні Паливоді К.В.).
 • Проектну документацію по нашим об’єктам проектні організації готові надавати компанії Stolitsa Group, проте у них з попереднім забудовником підписано договір про нерозголошення інформації, тому для цього також необхідна згода Паливоди К.В.
 • Компанією Stolitsa Group розглядається можливість запропонувати Міжвідомчій робочій групі при КМУ після обговорення подати на затвердження Кабінету Міністрів України розпорядження, у якому врахувати всі побажання до виконання органами центральної державної влади. Серед іншого, пропонується передбачити кредитування компанії на певну суму під низький відсоток і гарантії держави.
 • Обговорили ситуацію з рейдерством піску на Осокорках-Центральних. Компанія Stolitsa Group надзвичайно зацікавлена, щоб пісок не було вивезено з тієї території. У разі продовження рейдерських дій окремими особами, найближчим часом компанією Stolitsa Group будуть вжиті заходи щодо унеможливлення незаконного вивезення піску. Сьогодні Об’єднаним Активом буде передано інформаційну довідку щодо того, чому дії невідомих осіб є незаконними.
 • Stolitsa Group почне відслідковувати рух судових справ за участі банку «Аркада» та пов’язаних забудовників. Для цього Об’єднаним Активом було актуалізовано відповідний реєстр судових справ і вже передано до компанії Stolitsa Group. Нижче надаємо даний реєстр і вам.
 • Останніми днями деякі інвестори «Аркади» телефонують до контакт-центру Stolitsa Group відносно ситуації щодо об’єктів «Аркади». Просимо утриматися від телефонних дзвінків до компанії Stolitsa Group з запитанням «Коли ви нас добудуєте?». Такими масовими необдуманими діями є ризик завдати репутаційних збитків нашому ймовірному забудовнику, що може бути негативним і для нас усіх.

4.💥Інформуємо, що 17 грудня 2020 року Господарський суд ухвалив рішення у справі №910/10351/20 за позовом ТОВ «Контактбудсервіс» (забудовник «Аркади») до Київської міської ради про визнання додаткової угоди про поновлення договору оренди земельної ділянки площею 90 Га (першої черги «Патріотики на озерах») укладеною.

Так, рішенням Господарського суду міста Києва позов було задоволено в повному обсязі, визнано укладеною додаткову угоду про продовження договору оренди земельної ділянки, чим пролонговано договір на тих самих умовах (строк оренди – 15 років, відсоткова ставка оренди – 1.5%).

З повагою, Об’єднаний Актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *