Друзі!

Аналітика по злочинним діям піщаних рейдерів буде досить немаленька, тому поки вона готується, вирішили розповісти дещо про ті самі комунікації міста, побудовані за кошти інвесторів банку «Аркада» на прикладі корпусу станції теплопостачання «Позняки», побудованої за кошти ФФБ «Патріотика».

Згідно з Технічних умов КП «КиївТеплоЕнерго», TOB «Будеволюція» (забудовник АТ АКБ «Аркада») зобов`язана була розробити проект встановлення на CT «Позняки» 4-х водогрійних котлів другої черги та проект на встановлення водогрійного котла станційного №5 потужністю 100 Гкал/год та виконати роботи з будівництва, монтажу та введення в експлуатацію котла потужністю 100 Гкал/год станційного №5 з допоміжним обладнанням зі складу другої черги будівництва CT «Позняки», а також розробити проект, придбати необхідні матеріали і обладнання та побудувати розподільчу мережу – перетинку діаметром не менше 2DN 250 для забезпечення можливості введення в експлуатацію ділянки тепломережі 2DN 1000 від павільйону 2П1 до УТ-11 ТМ-2 CT «Позняки».

В 2016 році почалося спорудження теплоінфраструктури, передбаченої виданими ТУ за кошти ФФБ «Патріотика»: https://arkada.ua/ua/top/press/news/20305/26247/

В кінці 2017 року корпус станції теплопостачання було введено в експлуатацію та передано для користування місту Київ: https://arkada.ua/ua/top/press/news/29731/30329/

В 2018 році заступник київського міського голови Пантелєєв П.А. навіть приїздив з візитом до нового корпусу станції теплопостачання, побудованої за 365 млн грн з ФФБ «Патріотика»: https://kyivcity.gov.ua/photo/244894/

Наразі даний корпус активно експлуатується для генерування теплопостачання та гарячого водопостачання для жителів Лівого берега міста Києва: https://kte.kmda.gov.ua/vsi-stolychni-kotelni-ta-stantsiyi-teplopostachannya-gotovi-do-pochatku-opalyuvalnogo-sezonu/

Після того, як дану тепло-інфраструктуру, побудовану за кошти довірителів, було передано місту, забудовник, посилаючись на ст. 30 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», звернувся до міста за повереннням до ФФБ коштів, витрачених при будівництві цього об’єкту.

КМДА/КМР відмовило в поверненні цих коштів, посилаючись на те, що вони не визнають трактування забудовником даної норми Закону і вважають, що вартість інфраструктури має бути включена в вартість квадратного метру для довірителів.

В усному спілкуванні деякі посадові особи КМДА навіть заявляли, що жодного корпусу станції теплопостачання немає і це все вигадки.

Не отримавши добровільно кошти від міста, ТОВ «Будеволюція» в 2019 році звернулась з позовом до Київської міської ради в Господарський суд міста Києва та просила суд стягнути з бюджету міста 365 млн грн.

Відповідно до рішень судів, ситуація склалася наступна:


Рішенням Господарського суду міста Києва від 09.10.2019 позов було задоволено, стягнуто з Київської міської ради на користь ТОВ “Будеволюція” грошові кошти в розмірі 365 млн грн. (https://reyestr.court.gov.ua/Review/84914933).


Відповідно до постанови Півнчного апеляційного господарського суду від 28.01.2020 року в задоволенні апеляційної скарги Київської міської ради було відмовлено, рішення суду першої інстанції залишено без змін (https://reyestr.court.gov.ua/Review/87710701). Таким чином, 28.01.2020 року рішення набрало законної сили і у міста з’явився ОБОВ‘ЯЗОК повернути ці кошти, що зроблено не було.

– Постановою Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду від 18.06.2020 року касаційну скаргу Київської міської ради було задоволено частково, скасовано рішення судів попередніх інстанцій та передано справу на новий розгляд до суду першої інстанції. При цьому, Верховний Суд погодився з висновками про те, що у міста є обов’язок повернути кошти забудовнику, але у зв’язку з допущеними процесуальними порушеннями при розгляді справи направив її на новий розгляд (https://reyestr.court.gov.ua/Review/89910854).


Наразі справа розглядається в Господарському суді міста Києва, але з відомих усіх причин інтереси забудовника ніхто не представляє, а тому є шанс негативного рішення по справі (https://reyestr.court.gov.ua/Review/91621277).

Декілька днів тому представники Активу випадково потрапили до Станції теплопостачання «Позняки» і відповідально заявляємо, що ВОНА Є. І вона була побудована за наші кошти, а не за кошти міста чи особисті кошти банку «Аркада».

Тому, якщо нам повідомлять про варіант добудови наших об’єктів з доплатами, а місто не розрахується з наступним забудовником за інфраструктуру, побудовану за кошти ФФБ «Патріотика» та «Еврика», ми змушені будемо блокувати роботу всієї даної інфраструктури (тим більше, дехто вважає, що ніякої інфраструктури не існує). А тому перед оголошенням варіанту добудови об’єктів Аркади дуже добре подумайТЕ…

Нижче наводимо фото- та відеодокази існування корпусу Станції теплопостачання «Позняки», збудованого за кошти довірителів банку «Аркада».

З повагою, Об’єднаний Актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах»

1 thought on “Про комунікації міста, які побудовані за кошти інвесторів банку Аркада на прикладі корпусу станції теплопостачання «Позняки»

  1. It’s a pity you don’t have a donate button! I’d definitely donate to this brilliant blog!

    I guess for now i’ll settle for book-marking and adding your RSS feed to my
    Google account. I look forward to new updates and will talk about this site with my Facebook
    group. Chat soon!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *