Шановні інвестори,

Вашій увазі новини останніх днів.

1.💥У вівторок відбулось засідання правління Дирекції в розширеному складі, скоро буде детальний протокол, завірений членами правління. Коротко про те, що обговорювалось та про прийняті рішення:

🔥Найближчим часом буде готове обґрунтоване звернення Дирекції до державних органів щодо фінансової підтримки держави для якомога швидшого завершення будівництва наших об’єктів. Нагадуємо, що для якомога швидшого відновлення і завершення будівництва Дирекція проситиме у держави фінансову підтримку в розмірі близько 3.5 млрд грн у вигляді пільгового кредитування або реалізації механізму викупу квадратних метрів державою.

Також, узгоджено план дій для максимального привернення уваги усіх сторін до цього питання. Для реалізації цього плану необхідна буде максимальна консолідація зусиль усіх інвесторів.

Попередньо, деякі банківські установи висловили згоду щодо можливості надання кредитної лінії на значну суму, але ставка даного кредитування (ставка рефінансування НБУ + тарифна ставка банку) не дозволить нормально реалізувати запланований Меморандумом механізм. Тому необхідне політико-правове рішення щодо напрацювання державою механізму зниження відсоткової ставки до мінімуму.

Окрім того, у вівторок Верховна Рада Україна проголосувала в першому читанні законопроект №5308 про випуск ОВДП на 20 млрд грн для реалізації президентської програми “Доступна іпотека” (https://www.google.com.ua/amp/s/ua.interfax.com.ua/news/economic/737342-amp.html). Даний законопроект, зокрема, сприятиме повноцінному запуску роботи ПрАТ «Українська фінансова житлова компанія», що може здійснити адресну підтримку наших забудовників шляхом викупу майнових прав на нерухоме майно.

🔥Вирішено направити звернення дирекції до Міністерства внутрішніх справ та Київської міської державної адміністрації з посиланням на зобов’язання за Меморандумом щодо сприяння вирішенню конкретних проблем (драфти звернень додаються).

🔥Обговорено рішення Господарського суду міста Києва від 01.04.2021 року у справі №910/7707/19 щодо стягнення з Київради 365 млн на користь ТОВ «Будеволюція» за побудовану інфраструктуру (https://reyestr.court.gov.ua/Review/96144690). Буде здійснено додатковий ґрунтовний аналіз судового рішення, однак попередньо вирішено подати апеляційну скаргу на дане рішення.

🔥Здійснено розгляд завершення юридичних процедур щодо повноцінного запуску роботи компаній-забудовників. Вже вчора було подано заяву на внесення змін щодо директора та кінцевого бенефіціарного власника ТОВ «Будеволюція», сьогодні аналогічні реєстраційні дії будуть здійснені щодо ТОВ «Аркада-Будівництво» та інших компаній, корпоративні права яких перейшли у власність Дирекції. Також, обговорено організаційні питання діяльності забудовників.

🔥Обговорено проблему незаконного вивезення піску з території ж/м Осокорки-Центральні. Незабаром буде окреме повідомлення з аналізом даної ситуації та пропозицією дій.

🔥Попередньо вирішено у суботу 17.04.2021 року провести велике зібрання інвесторів та компанії Stolitsa Group на Осокорках-Центральних та за сприяння Дарницької РДА здійснити прибирання прилеглої до майбутньої забудови території. Анонс події очікуйте згодом.

🔥Обговорено питання утримання об’єктів. Досягнуто згоди щодо подальшої фінансової підтримки компанією SG Громадської організації «Об’єднання інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах» в частині оплати коштів охоронним компаніям та коштів на забезпечення будмайданчиків електроенергією. Додатково вирішено проаналізувати питання формату здійснення подальшої охорони об’єктів в частині подальшого патрулювання об’єктів інвесторами та їх фінансового забезпечення, а також в частині визначення сторін за договорами з охоронними компаніями.

🔥Обговорено питання можливості вивезення підрядниками майна з об’єктів, розглянуто позицію інвесторів та узгоджено спільну позицію Дирекції.

🔥Винесено на розгляд Дирекції проект Положення про Дирекцію, яке буде детально закріплювати порядок діяльності Дирекції.

2.💥Відбулась зустріч Дирекції з кооперативами будинків високого ступеню готовності ЖК «Патріотика» – №16 Асканія та №26 Львівський.

Розглянуто усі необхідні дії для завершення робіт по даним будинкам. Обговорено шляхи взаємодії з кооперативами даних будинків та сприяння з боку Дирекції з усіх організаційних питань для якомога швидшого введення даних будинків в експлуатацію.

Обговорено питання формалізації взаємовідносин кооперативів та Дирекції, а також можливості підписання відповідних двосторонніх документів.

Заплановано здійснення спільних дій для введення даних будинків в експлуатацію вже найближчим часом та їх заселення.

Найближчим часом відбудеться аналогічна зустріч з будинками 14, 15, 18 ЖК «Еврика».

Додатково звертаємо увагу, що 2 дані будинки (а також будинки 14, 15, 18 ЖК «Еврика») є виключенням, а застосування механізму їх добудови та введення в експлуатацію в жодному разі не розглядається Дирекцією для усіх інших будинків.

3.💥Регулятор НКРЕКП наразі активно здійснює детальну перевірку діяльності компанії ДТЕК та ухвалює рішення щодо приведення діяльності оператора у відповідність з нормативно-правовими актами: https://www.ukrinform.ru/rubric-economy/3226076-tarifnaa-komissia-planiruet-nalozit-maksimalnyj-straf-na-dtek-kievskie-elektroseti.html

Найближчим часом запланована зустріч з керівництвом ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі».

Сподіваємось на конструктивну позицію ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» щодо виконання власних зобов’язань в частині будівництва інфраструктури, передбаченої Планом розвитку електромереж.

З повагою, Об’єднаний Актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *