Друзі!

Отже, звіт ОА за результатами продуктивного дня понеділка 07.09.2020 року.

1. Сьогодні розпочала роботу Міжвідомча робоча група при КМУ з питань проблемних будівництв (https://www.minregion.gov.ua/press/news/minregion-ta-mvs-koordynuyut-robotu-shhodo-vyrishennya-pytan-dovgobudiv/). Коротко про результати першого засідання:

💥Сьогодні було ознайомче засідання, переважно для вирішення організаційних питань.

💥Було визначено особовий склад робочої групи (розміщувався у вчорашньому звіті☝️). До складу комісії за результатами сьогоднішнього засідання було додатково залучено ще 2 народних депутатів. Інтереси інвесторів представлятимуть представники наймасовіших проблемних будівництв: Щербаков В. (від інвесторів «Аркади») та Олійник Т. (представник інвесторів Войцехівського). З Тетяною вже були знайомі раніше, сподіваємось на плідну співпрацю. Представників УкрБуду не було включено до складу робочої групи з тієї причини, що їх ситуація майже до кінця вирішена.

💥Визначили порядок роботи Міжвідомчої РГ. Так, засідання проходитимуть раз в два тижні. Між засіданнями РГ будуть діяти комітети, яких буде два:

  • для напрацювання пропозицій до законопроекту щодо врегулювання схеми фінансування будівництв житлової нерухомості (в даний комітет включено нас) – головуючий Хромаєв Т.З.;
  • для напрацювання пропозицій до законопроекту щодо «амністії» та завершення проблемних будівництв, розпочатих з деякими порушеннями містобудівної документації (до якої від інвесторів включено Олійник Т.) – головуючий Лозинський В.М.

💥Заслухали вступні виступи учасників робочої групи щодо пропозицій до діяльності РГ та бачення ситуації в цілому.

💥Питання об’єктів «Аркади» піднімалось сьогодні неодноразово. Наше питання зараз, безперечно, «на гребені хвилі»! Повідомлення нібито про те, що до даної РГ не включено представників «Аркади» та не розглядалися/розглядатимуться проблеми наших об’єктів – цілковита неправда і маніпуляція.

💥Основана мета діяльності РГ – напрацювання нового законодавства. Президентом та Прем’єр-Міністром України дано доручення даній РГ вже через 2 місяці внести до ВРУ напрацьований проект закону(-ів) з проблемних питань даної сфери. Однак, у разі необхідності вирішення нагальних питань по нашій ситуації, будуть оперативно підніматися і наші поточні питання.

💥Усіх вітаємо з початком роботи даної Міжвідомчої РГ, це наше спільне досягнення! І дякуємо усім, хто відгукнувся на нашу пропозицію створення даної РГ, хто небайдужий до нашої проблеми, і хто приймає участь в роботі даної РГ!

2. Сьогодні провели переговори з директором охоронної компанії «Основа», яка зараз охороняє наші об’єкти. Так, дана компанія завершує охорону наших об’єктів через 1-2 тижні з причини великої заборгованості та безперспективності розрахунку забудовника. Тому, питання охорони наших об’єктів є на сьогодні першочерговим.

💥МВС, КМДА та Університет вже висловили позицію, що не зможуть нам допомогти з охороною, адже це не входить до сфери їх повноважень, а також тому, що це буде нецільовим використанням коштів. Проводимо повторні перемовини з цього питання з КиївМіськБудом та ФГВФО, але, скоріш за все, до завершення проведення аудиту питання охорони об’єктів – виключно наше питання.

💥В групах Ваших будинків Ви вже могли ознайомитися з пропозицією ОА щодо порядку охорони наших об’єктів на час проведення аудиту. Сьогодні вже розпочали патрулювання наші чергові патрульні. Зараз проводимо тендер серед охоронних компаній і одразу після реєстрації ГО буде укладено договір з однією з компаній. Ситуація під контролем.

3. Провели перемовини з заступником Міністра внутрішніх справ:

💥Наше питання – першочергове, пріоритетне і знаходиться на постійному контролі і координації МВС.

💥МВС закликає всіх утриматися від протиправних та деструктивних дій на час проведення аудиту, що можуть зашкодити аудиту та передачі наших об’єктів новому забудовнику. Вчиняються всі можливі дії для прискорення цих процесів.

💥Обговорили проблемні питання та подальші кроки для якнайшвидшого вирішення нашого питання. Є позитивні зрушення, про які доповімо трохи пізніше.

4. Провели перемовини з КМДА:

💥КМДА категорично не підтримує та засуджує дії окремих інвесторів будинку №14 «Еврики», вчинені ними в суботу (не дивлячись на позицію окремих працівників КМДА, висловлену в соцмережах). На думку КМДА, такі дії суперечать домовленостям щодо якнайшвидшого проведення аудиту в передачі цих будинків КиївМіськБудом (скоріш за все) під заселення. Створення незрозумілих кооперативів, які не можуть взяти на баланс об’єкти незаверешного будівництва, вносить деструктив в ситуацію.

💥КМДА закликає усіх утриматися від деструктивних дій на час проведення аудиту та діяти виключно за узгодженим сценарієм.

💥Вчергове наголосили на стійкій позиції ОА, що питання введення в експлуатацію та заселення будинків високої готовності (№14, №18 «Еврики» та №26 «Патріотики») – першочергове питання для всіх сторін. На цьому домовились спільно наполягати на всіх перемовинах (у тому числі, з КиївМіськБудом). Але виключно після проведення аудиту (прискореного для цих 3 будинків), і вже новим забудовником!

💥Домовились про зустріч найближчим часом в розширеному форматі для консолідації подальших дій.

5. Завтра будуть ще 2 надважливі зустрічі. За результатами обов’язково відзвітуємо.

6. На п’ятницю плануємо чергову МЕГА-зустріч інвесторів, на яку запрошуємо абсолютно всіх інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика», «Патріотика на озерах». На зустрічі доповімо про стан ситуації та відповімо на всі запитання. Про місце і час проведення повідомимо найближчими днями.

З повагою і впевненістю в якнайшвидшому відновленні повномасштабного будівництва, Об’єднаний Актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика», «Патріотика на озерах».

Детальніше про роботу Міжвідомчої робочої групи можна почитати за посиланнями: https://www.minregion.gov.ua/press/news/minregion-ta-mvs-koordynuyut-robotu-shhodo-vyrishennya-pytan-dovgobudiv/ та https://mvs.gov.ua/ua/news/33821_V_Ukraini_bilshe_100_tisyach_postrazhdalih_vid_zabudovnikiv_shahraiv_shchob_virishiti_problemu_neobhidno_zminiti_zakonodavstvo___Anton_Gerashchenko.htm

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *