Друзі!

Отже, звіт за останніх два дні. Ні, навіть не так – звіт за весь останній час подій навколо наших ЖК. На жаль, далеко не все встигаємо (і далеко не все можемо) вам озвучувати на середині шляху до результату. Але зараз процеси йдуть до завершення, тому поїхали!

1. Вчора відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи при КМУ (https://mvs.gov.ua/ua/news/34367_Anton_Gerashchenko_Za_dva_misyaci_bude_napracovano_zakonodavchu_bazu_yaka_unemozhlivit_shahraystvo_iz_zabudovami_.htm). Із основного:

  • народним депутатом Шуляк О.О. проведено презентацію напрацьованого законопроекту щодо інвестування в житлову нерухомість в Україні (з текстом законопроекту можете ознайомитися тут: https://www.facebook.com/100001605442228/posts/3446660605397420/?extid=BhQxgaGsb8UE9qsf&d=n).
  • найбільше часу було виділено на обговорення нашого питання. Доповідачами з нашого питання були: заступник Міністра внутрішніх справ Геращенко А.Ю., президент та голова правління ХК «КиївМіськБуд» Кушнір І.М., голова НКЦПФР Хромаєв Т.З. та інші. В процесі обговорення всі дійшли висновку, що наразі першочергове завдання – зміна управителя Фондів фінансування будівництва з АТ АКБ «Аркада» на іншого. Це ключ до всього іншого. Також, існує велика проблема з забудовниками, однак її вирішення можливе тільки після зміни управителя.
  • Окремо заплановані наступне засідання МРГ великим складом через два тижні та в найближчі дні – засідання підгрупи МРГ, метою якої є врегулювання ситуації виключно по Аркаді. Слід наголосити, що для напрацювання механізму врегулювання нашої ситуації також активно долучені два профільні департаменти Кабінету Міністрів України, які займаються підготовкою проекту постанови КМУ.

Невелику частину відеозапису засідання можете переглянути за посиланням: https://youtu.be/5keGf57aVg0. Незабаром буде ще одна частина відео, яку не змогли розмістити зараз з технічних причин.

2. Відбулася зустріч з керівництвом МВС, яке продовжує тримати нашу ситуацію під цілодобовим контролем і координувати дії всіх органів.

💥Крім того, найближчим часом розпочнеться процес визнання потерпілими по існуючим кримінальним провадженням усіх довірителів ФФС (інвесторів). Наразі це стало вкрай необхідною дією з нашого боку. Це дозволить слідчим максимально підсилити свою позицію при досудовому розслідуванні, а нам (за необхідності) – бути повноправними учасниками досудового розслідування та користуватися наданими КПК правами. Зараз активно комунікуємо зі слідчими для визначення, яким чином це зробити максимально ефективно. Вже з наступному тижня плануємо розпочинати цей процес.

3. Відбулася зустріч з керівництвом ФГВФО. В межах своїх повноважень, ФГВФО повністю сприяє усім процесам та наголошує на необхідності якомога швидшої зміни управителя ФФС та готовий всіляко сприяти цьому процесу.

Також, існує вірогідність, що після 25.10.2020 дію Тимчасової адміністрації банку продовжувати не будуть і буде розпочата процедура ліквідації банку (яка з практики ліквідації інших банків може продовжуватися роками). Однак, перехід банку в ліквідацію практично ніяким чином не вплине на план дій по нашій ситуації, тому просимо зберігати спокій.

4. Відбулася розмова з головою НКЦПФР Хромаєвим Т.З. Домовились про спільну координацію дій та сприяння НКЦПФР подальшим процесам щодо зміни управителя ФФС.

5. Відбулася розмова з головою правління ХК «КиївМіськБуд» Кушніром І.М.:

  • перші дані по аудиту вже є, перші висновки зроблені. Тепер КиївМіськБуд посилено вивчає можливість зміни управителя ФФС з АТ АКБ «Аркада» на свою фінансову компанію для подальшої добудови наших об’єктів.
  • для пришвидшення проведення аудиту і пришвидшення можливого подальшого перейняття на себе обов’язку добудови наших об’єктів, відучора колишню голову правління АТ АКБ «Аркада» Ковальчук Т.М. було призначено на посаду радника голови правління ХК «КиївМіськБуд». Про працевлаштування в ХК «КиївМіськБуд» з тією ж метою ведуться перемовини і з іншими колишніми працівниками АТ АКБ «Аркада». Вважаємо, що таке рішення ХК «КиївМіськБуд» дійсно позитивно відіб’ється на швидкості проведення аудиту і подальшій передачі наших об’єктів;
  • у разі переходу наших об’єктів Киівмісьбуду, для швидкого старту будівництва наших ЖК КиївМіськБуд можливо розраховуватиме на викуп частини непроданих квадратних метрів в наших ЖК Державною іпотечною установою.

Тепер щодо масових закликів останніми днями про проведення чергового МЕГА-мітингу. Найперше і найголовніше, давайте разом пригадаємо наші основні вимоги на сьогодні:

1) Швидке і об’єктивне проведення аудиту (аудит КиївМіськБудом зараз проводиться в межах тих даних, які йому вдається отримати);

2) Добудова наших об’єктів без доплат за рахунок непроданих квадратних метрів та земельної ділянки в 176 Га на Осокорках (це остаточно буде зрозуміло лише після завершення аудиту, однак ми звісно вимагаємо і будемо вимагати це на кожних перемовинах);

3) Визначення нового забудовника та початок зміни управителя Фондів фінансування будівництва до виборів, не очікуючи завершення аудиту.

На третьому пункті варто зупинитися окремо. Зміна управителя ФФБ з АТ АКБ «Аркада» на інший банк або фінансову компанію – основний ключ до переходу всіх прав і зобов’язань по нашим об’єктам. Відбуватися така зміна відповідно до ст. 23 Закону України «Про фінансово-кредитні механізми…» може тільки відповідно до судового рішення (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/978-15#Text). Ініціювати такий судовий процес може або контролюючий орган (НКЦПФР), або довірителі (не менше 2 по кожному фонду).

❗️Отже, ініціювання вже найближчим часом (до виборів) судового процесу щодо зміни управителя ФФС «Еврика» та «Патріотика» – ОСНОВНА НАША МЕТА та вимога на сьогодні. Попередній проект позову вже готовий, необхідна кінцева згода всіх сторін на зміну управителя❗️

💥Власне, для того, щоб наполягати на перемовинах на можливості негайного ініціювання зміни управителя ФФБ з банку «Аркада» на інший банк чи фінансову компанію «КиївМіськБуду», нам необхідно розуміти, чи всі інвестори підтримують таку зміну. Для цього у вайбер-чаті буде розміщено опитування (❗️можливо, це найважливіше голосування за весь час, просимо поставитися максимально відповідально❗️) щодо того, чи погоджуєтесь ви на ініціювання найближчими днями зміни управителя ФФС з АТ АКБ «Аркада» на фінкомпанію «КиївМіськБуду», у випадку згоди КиївМіськБуду забрати на себе зобов’язання добудувати наші об’єкти.

💥Окрім того, як нам всім відомо, будь-який мітинг все одно приводить до перемовин. Наразі процес перемовин максимально активний, а рівень консолідації дій всіх органів – найвищий. Однак, ОА пропонує наступний варіант: якщо найближчим часом (до 06.10.2020 року) не буде виконано те, на чому ми наполягаємо (визначення нашого нового забудовника та початок судового процесу щодо зміни управителя), ми вимушені будемо нагадати всім про себе МЕГА-мітингом. Нижче буде розміщене ще одне голосування (щодо МЕГА-мітингу). Якщо ви підтримуєте/не підтримуєте запропонований ОА варіант – будь ласка, голосуйте.

💥Обидва голосування будуть проводитися в групі Інфо.

З повагою та впевненістю в якнайшвидшому відновленні будівництва, Об’єднаний актив інвесторів ЖК «Еврика», «Патріотика» та «Патріотика на озерах».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *